برگزاری راهپیمایی اربعین ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است

تهران - ایرنا - رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: براساس تجارب وزارت بهداشت و دیگر بخش‌ها و نیز افزایش سطح آگاهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در صورت صلاح دید ستاد ملی مقابله با کرونا و برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی با مسوولان عراقی می‌توان راهپیمایی اربعین را در سال آینده با جمعیت کمتری برگزار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی روز یکشنبه  در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه حج و زیارت ایرنا، افزود: البته برای اربعین امسال نیز پیشنهاد ما اعزام تعدادی از موکب داران ایرانی برای حضور در عراق در قالب موکب های سلامت با رعایت پروتکل های بهداشتی بود اما ستاد ملی مبارزه با کرونا پس از ارزیابی شرایط موجود عراق و دیگر مسایل بهداشتی با این پیشنهاد موافقت نکرد.

وی با بیان اینکه اکنون در حال برنامه ریزی برای اربعین سال آینده هستیم، تصریح کرد: آیین ملکوتی اربعین حسینی قدمتی هزار ساله دارد و هیچگاه و در هیچ زمانی این حرکت خودجوش متوقف نخواهد شد.

احمدی ادامه داد: البته امسال به رغم همه محدودیت های کرونایی و شرایط خاص آن، ۱۷ همایش داخلی و بین المللی در آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و اروپا برگزار خواهد شد و بخش دیگری از این همایش به زبان‌های اردو، انگلیسی و زبان های دیگر نیز به انجام خواهد رسید.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با تاکید بر اینکه برای معرفی هر چه بیشتر امام حسین(ع) به جهانیان همایش هایی در ایام اربعین در برخی کشورها برگزار شد، گفت: مقام عظمای ولایت پیشتر نیز در دیدار با علمای عراق تاکید فرمودند که باید فلسفه قیام سید الشهدا(ع) و عاشورای حسینی برای شرکت کنندگان آیین راهپیمایی اربعین روشن و تبیین شود.

احمدی همچنین با قدردانی از اصحاب رسانه برای حضور پررنگ در همه صحنه های انقلاب گفت: در سال های گذشته ادبیات اربعین به شکل امروزی وجود نداشت اما امسال در این حوزه نیز ادبیات مختص به اربعین در قالب  شعر و هنر ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هر گونه احتمال ایجاد تفرقه توسط برخی افراد یا گروه های خاصی در ایام اربعین دور از انتظار نیست، گفت: دشمن خواهان برگزاری مراسم اربعین نیست، از این رو باید خیلی مراقب مسائل تفرقه انگیز و مسائلی که باعث جدایی و دودستگی می شود، بود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با بیان اتحاد و همدلی بین مردم ایران و عراق گفت: دوستی بین دو ملت و دولت ایران و عراق یک ذهنیت خوبی ایجاد و اتحاد و همدلی بین دو کشور را قوی تر کرده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha