آیین ۱۳آبان به صورت تجمع مدیریت شده در مصلای اهواز برگزار می‌شود

اهواز - ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت:آیین ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به صورت نمادین ، محدود و مدیریت شده در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) اهواز برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علیرضا قربانی روز یکشنبه در نشست خبری در سرسرای اداری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان افزود:این آیین ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۱۳ آبان با هماهنگی آموزش و پرورش ، اتحادیه انجمن‌های دانش آموزی استان  بسیج ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همکاری ستاد برگزاری نماز جمعه اهواز و موافقت ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا بدون فراخوان عمومی برگزار خواهد شد.
وی گفت: روز۱۳ آبان به خاطر شیوع کرونا، در هیچ نقطه خوزستان راهپیمایی برگزار نخواهد شد.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه به منظور بزرگداشت ۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳ ، سالروز کشتار دانش آموزان توسط رژیم طاغوت در سال ۱۳۵۷ و چهل و یکمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان انقلابی پیرو خط امام، از ظرفیت‌های فضای مجازی از طریق راه‌اندازی کمپین استفاده خواهد شد.

وی ازز همه فرهیختگان ، اهل قلم و نخبگان سیاسی و اجتماعی استان خواست از طریق ظرفیت رسانه‌ای مجازی ، اهمیت این روز تاریخی که امام خمینی(ره) از تسخیرلانه جاسوسی به عنوان انقلابی بزرگتر از انقلاب اول یاد کردند استفاده و روشنگری کنند.

تشکیل زنجیره انسانی درمحکومیت عادی سازی روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: در روز ۱۳ آبان در شهرهای ساحلی خرمشهر ، آبادان ، ماهشهر و هندیجان زنجیره انسانی به صورت محدود و نمادین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محکومیت عادی سازی روابط سیاسی برخی کشورهای عربی با رژیم کودک کش صهیونیستی تشکیل می‌شود.
حجتالاسلام قربانی افزود: این آیین روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بدون فراخوان عمومی با نمادها و شعارهای عربی و حماسی با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این شهرها برگزار خواهد شد و مردم نفرت و انزجار قلبی خود را در به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس توسط برخی سران خائن کشورهای اسلامی اعلام می‌کنند.

نورافشانی در مناطق یک و ۲ شهرداری اهواز به مناسبت میلاد پیامبراعظم(ص)
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به همزمانی روز ۱۳ آبان با سالروز میلاد حضرت محمد (ص) ،  بیان کرد: آیین نورافشانی به مناسبت این میلاد فرخنده در شب میلاد پیامبر رحمت، درمناطق یک و ۲ شهرداری اهواز به صورت محدود و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
به گفته حجت‌الاسلام قربانی همه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ۱۳ آبان و سالروز میلاد حضرت محمد(ص) با مجوز و موافقت ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد.

محکومیت اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص)
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان توطئه رذیلانه و خائنانه اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) در برخی کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه و حمایت علنی و گستاخانه رییس جمهوری فرانسه از این بی‌حرمتی و توهین به اعتقادات مسلمانان جهان را محکوم کرد و گفت: با وجود خطر کرونا ، تجمع های محدودی در محکومیت توهین به اعتقادات امت اسلامی در شهرهان خوزستان برگزار شد ضمن آنکه از فضای مجازی و فرهنگی نیز در محکومیت این حرکت ضداسلامی استفاده شد.
در این نشست در خصوص سوال‌ها و انتقاداتی از ناکارایی سامانه صوتی در راهپیمایی‌های ملی در کلانشهر اهواز ، بروز ناهماهنگی در برگزاری برخی راهپیمایی‌های خودجوش ، ضعف و ناکارآمدی پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان ، ضرورت ارتباط عمیق تر با اصحاب رسانه و ضرورت فراخوان فرهیختگان استان برای تولید کاریکاتور در پاسخ به بی حرمتی نشریات هتاک غربی مطرح شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =