علی‌نژاد: تلاش می‌کنیم به سرخابی‌ها آسیبی وارد نشود

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: به واسطه تحریم‌ها نمی‌توان پولی از فیفا و AFC گرفت و این مساله کار را سخت کرده است، اما تلاش می‌کنیم آسیبی به استقلال و پرسپولیس وارد نشود.

به گزارش ایرنا، «مهدی علی‌نژاد» امروز (یکشنبه) در خصوص آخرین وضعیت پرداخت بدهی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، اظهار داشت: از زحمات سرپرست پرسپولیس و هیات مدیره تشکر می‌کنم. پرداخت بدهی برانکو و دستیارانش که مبلغ قابل توجهی بود اقدام مثبتی است، این بدهی میراث گذشتگان بود. در مورد استقلال هم با پیگیری‌هایی که «احمد مددی» سرپرست باشگاه انجام داد و حمایت‌های وزارت ورزش، تامین منابع مالی شد و بدهی به شفر، پاختاکور و جپاروف که حدود  ۲۸ میلیارد می‌شد پرداخت شد.

وی افزود: در مورد پنجره نقل و انتقالاتی استقلال نیز فکر می‌کنم، دو سه روز آینده باز شود. کارها در دو باشگاه خوب پیش می‌رود و در فصل نقل و انتقلات بازیکنان خوبی جذب شدند. طبق قانون دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نمی‌توانند از بودجه دولتی استفاده کنند و نماینده‌های مجلس اگر می‌خواهند فراتر از مصاحبه‌های تلویزیونی و هم‌اندیشی‌ها کمکی کنند، تغییر قانون را داشته باشند. چون به واسطه تحریم‌ها نمی‌توان پول از فیفا و AFC  گرفت و همه این مشکلات، کار را سخت کرده است. تمام تلاش ما این است که آسیبی به دو باشگاه نرسد.

معاون وزارت ورزش در مورد تعیین مدیرعامل باشگاه استقلال، توضیح داد: باید هیات مدیره تصمیم بگیرد و اکنون مددی با تمام اختیارات مدیرعامل در حال رفع مسائل باشگاه است.

علی نژاد در مورد صحبت‌های مهدی رسول پناه که حواشی زیادی به‌همراه داشت، گفت: او زحمات زیادی کشید و در دوره او پرسولیس به فینال لیگ قهرمانان رسید و ۹ پرونده‌اش در فیفا بسته شد. البته صحبت‌ها شایسته نبود و رسول‌پناه هم به احترام افکار عمومی و مردم استعفا داد و عذرخواهی کرد. اما نباید در کشور به گونه‌ای عمل کنیم که خدمات یک فرد، به‌خاطر یک ضبط صدای غیرقانونی نادیده گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =