۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84095432
۰ نفر

برچسب‌ها

پرونده مسجد "هفت در" مشهد تحت رسیدگی ویژه قرار دارد

مشهد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: پرونده مسجد "هفت در" مشهد تحت نظارت ویژه قرار دارد و در فرایند رسیدگی تحت تأثیر حاشیه سازی‌ها قرار نخواهیم گرفت.

محمد حسین درودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تخریب این مسجد در منطقه نوغان مشهد، افزود: پس از انتشار اخبار مربوط به این واقعه، دستورات لازم برای پیگیری موضوع صادر و اقدامات مقتضی انجام پذیرفت.
وی ادامه داد: شان دستگاه قضایی اجرای عدالت است و بر این اساس طبق وظیفه خود و به دور از هر گونه شتابزدگی در چهارچوب موازین شرعی و قانونی اقدام می‌کنیم و در مورد پرونده مسجد هفت در نیز دستورات ویژه صادر و پرونده تحت نظارت و رسیدگی قرار دارد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با اشاره به انتشار اخبار مختلف با محوریت این موضوع گفت: از هر دو سوی ماجرا ادعاهایی مطرح شده اما دستگاه قضایی موظف است به دور از هرگونه حاشیه سازی و در فضایی آرام به این پرونده رسیدگی کند و در این فرایند اسناد و مدارک ارائه شده به دقت  مورد توجه قرار گرفته و تصمیم مقتضی قانونی اتخاذ خواهد شد.
وی افزود: با عنایت به ارجاع پرونده به بازپرس ویژه منتظر اعلام نظر مقام قضایی هستیم و امیدواریم همگان، اقدامات خود را در چهارچوب موازین شرعی و قانونی ساماندهی کنند و مطالبات خود را به دور از هرگونه ایجاد بی نظمی عمومی و هیاهو از طریق مبادی ذیربط پیگیری نمایند. 

مسجد "هفت در" واقع در منطقه ثامن مشهد مهرماه امسال توسط شهرداری تخریب شد که حاشیه‌هایی به همراه داشت.

شهردار منطقه ثامن مشهد چندی قبل در خصوص تخریب این مسجد گفته بود: این مسجد روز ۱۳ مهر ماه امسال به همراه نماینده اداره اوقاف، نماینده هیات امنای مسجد و نمایندگان شهرداری و اجرائیات منطقه ثامن تحویل گرفته و تخلیه شد و با لیست کردن اموال و جابه‌جایی آنها به محل امن، این مسجد تحویل شهرداری گردید.
سید مصطفی نعمتی افزود: عصر همان روز مسجد در اختیار کارگاه قرار گرفت و نسبت به تخریب مسجد اقدام شد، مسجد "هفت در" در مسیر سواره رو پروژه بولوار شارستان قرار داشت لذا برای اجرای پروژه و تخریب این مسجد خرداد ماه سال ۹۷ با اداره کل اوقاف خراسان رضوی توافق کردیم که مسجد را بگیریم و به ازای آن زمین و پروانه واگذار کنیم و ساختمان معوض مسجد نیز ساخته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها