۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 1065
کد خبر: 84095430
۱ نفر

برچسب‌ها

پرتقال، رکورد دار کاهش قیمت ها در مهرماه

تهران- ایرنا- برپایه جداول منتشره مرکز آمار، مهرماه امسال متوسط قیمت «پرتقال» با ٣١.٨ درصد و «انار» با ١٨ درصد، بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل ثبت کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مرکز آمار تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب را برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور در مهرماه اعلام کرد. 

بر این اساس، هر کیلوگرم پرتقال با متوسط قیمت ۱۲ هزار و ۳۹۱ تومانی کاهش ۳۱.۸ درصدی و هر کیلوگرم انار با متوسط قیمت ۱۲ هزار و ۳۹۱ تومانی، افت ۱۸ درصدی نسبت به شهریورماه داشتند و بیشترین افت قیمت‌ها را ثبت کردند.

برپایه گزارش مرکز آمار ایران، مهرماه امسال کره با ۴۰.۳ درصد افزایش قیمت نسبت به ماه قبل بالاترین رشد بها را به نام ‌خود ثبت کرد. 

در گروه نان و غلات اقلام «برنج خارجی درجه یک» با ۱۲.۳ درصد، «شیرینی خشک» با هشت درصد و «برنج ایرانی درجه یک» با ۵.۵ درصد، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آنها «کنسرو ماهی تن» با ۹.۷ درصد، «ماهی قزل‌آلا» با ۹.۵ درصد و «مرغ ماشینی» با ۶.۱ درصد، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به شهریورماه به ثبت رساندند.

«کره پاستوریزه (کره حیوانی)» با ۴۰.۳ درصد، «تخم مرغ ماشینی» با ٢١.٢ درصد و «خامه پاستوریزه» با ١٣.٢ درصد، بیشترین رشد قیمت در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن را داشتند. 

در گروه میوه و خشکبار نیز بیشترین افزایش قیمت مربوط به «لیموترش» با  ۹.۹ درصد و «پسته» با ٩.٨ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

بررسی جداول حاکی از کاهش قیمت هندوانه، پرتغال، سیب و انار در یک ماه گذشته نسبت به شهریورماه است.

بیشترین افزایش قیمت در گروه سبزیجات مربوط به «پیاز» با ۲۰.۶ درصد، «فلفل ‌دلمه‌ای» با ١٩.٩ درصد و «نخود» با ١٧.٩ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

مهرماه امسال «خیار» ۲.۴ درصد و «هویج فرنگی» ٢.١ درصد کاهش قیمت د ر هم‌سنجی با شهریورماه ثبت کردند.

در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها بیشترین افزایش قیمت مربوط به «نوشابه گازدار»با ۷.۳ درصد  و «چای خارجی بسته‌ای» با ٧.١ درصد نسبت به ماه قبل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =