۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84095429
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپیسم؛ برنده نهایی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

تهران - ایرنا - اگرچه دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیروز نشود؛ اما "ترامپیسم" که نوعی سبک و همچنین شیوه اداره حکومت است که با شخصیت او پیوند خورده و حاصل بحران های نهادینه شده در ایالات متحده است، حتی پس از انتخابات به قوت خود باقی است؛ گویی ترامپیسم برنده واقعی انتخابات ۲۰۲۰ خواهد بود.

به گزارش ایرنا،  شبکه آر. تی. بی. اف بلژیک در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ یکی از جنجالی ترین روسای جمهور آمریکا بود؛ به زعم بسیاری از کارشناسان، او حاصل یک بحران نهادینه در ایالات متحده است؛ اما «ترامپیسم» پس از دونالد ترامپ از بین نخواهد رفت، حتی اگر او دوباره در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انتخاب نشود.

ترامپیسم چیست؟ آیا ترامپیسم کماکان به حیات خویش ادامه می دهد؟

ترامپیسم نوعی سبک، شیوه حکمرانی است که با شخصیت دونالد ترامپ پیوند خورده است. در واقع، اگرچه دونالد ترامپ توسط رسانه ها، ناظران سیاسی و روشنفکران یا حتی در محافل دیپلماسی بین المللی مورد انتقاد تلخ و شدیدی قرار می گیرد، اما او کماکان یک پایگاه پشتیبانی بسیار قوی و پایدار را حفظ می کند، زیرا حدود ۴۰٪ از جمعیت آمریکا از او حمایت می کنند. نمی توان انکار کرد که دونالد ترامپ واقعاً نماینده بخش عمده ای از آمریکایی ها است.

این شبکه بلژیکی به نقل از «هلن لندمور» استاد علوم سیاسی دانشگاه ییل آمریکا بیان کرد: به نظر می رسد دونالد ترامپ بیش از آنکه یک علت باشد، یک علامت است، او به طور تصادفی به آنجا نرسیده است و شرایط انتخابات ۲۰۱۶ او هنوز هم وجود دارد.

شبکه آر. تی. بی. اف بلژیک افزود: بسیاری از ناظران و کارشناسان می گویند که زمینه برای ظهور "پوپولیستی" دونالد ترامپ همچنان مطلوب است.

ایده آل های مورد حمایت دونالد ترامپ در حزب جمهوری خواه و حمایت از ترامپیسم بسیار زیاد است. علاوه بر این، دونالد ترامپ اکنون خود را به عنوان رهبر این حزب تجسم و معرفی می کند.

«اولیویه کلاین تدر» استاد روانشناسی دانشگاه بروکسل در این باره می گوید: ما یک چرخش در درون حزب جمهوری خواه مشاهده می کنیم. دونالد ترامپ در حزب نفوذ دارد؛ وقتی مبارزات انتخاباتی جمهوری خواهان را مشاهده می کنیم، شاهد از سرگیری روش های دونالد ترامپ هستیم.

شبکه آر. تی. بی. اف بلژیک نوشت: دونالد ترامپ چه مورد تقدیر و چه مورد انتقاد قرار گیرد، آثاری ماندگار بر پیکره ایالات متحده دارد؛ چرا که او در واقع حاصل بحران های متعدد سالیان متمادی در طول تاریخ ایالات متحده است.

پدیده "ترامپیسم" حتی با رفتن شخص دونالد ترامپ از عرصه سیاسی آمریکا و رویدادها و تحولات جهان، متوقف نمی شود و ممکن است عواقب و نتایج آن تا سال ها و دهه ها نه تنها آمریکا بلکه جامعه بین الملل را تحت تاثیر خود قرار دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =