هرمزگان بالاترین نرخ مشارکت و نسبت اشتغال کشور را ثبت کرد

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: بررسی نرخ مشارکت اقتصادی استانهای کشور در تابستان امسال برای جمعیت ۱۵ سال و بیشتر نشان می دهد که هرمزگان با ۵۰ و ۶ دهم درصد، بالاترین نرخ مشارکت را به خود اختصاص داده است.

هادی ابراهیمی روز یکشنبه در این خصوص اظهار داشت: افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان امسال نسبت به فصل بهار، افزایش چهار و پنج دهم درصدی و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز رشد ۲و ۶ دهم درصدی داشته و نرخ مشارکت اقتصادی کشور در فصل تابستان ۴۱ و هشت دهم درصد بوده است.

وی ادامه داد: نسبت اشتغال استان در تابستان سالجاری با افزایش ۲و هفت دهم درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل (تابستان ۹۸) به ۴۳و ۹ دهم درصد رسیده و این نسبت در تابستان امسال نسبت به فصل قبل (بهار ۹۹) سه و پنج دهم درصد افزایش را نشان می‌دهد.  

وی اضافه کرد: نسبت اشتغال هرمزگان در تابستان امسال ۴۳ و ۹ دهم درصد است که ۶ و یک دهم درصد از میانگین شاخص کشوری بالاتر است.  

ابراهیمی، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی، آموزش عملی و مهارتی دانشآموختگان دانشگاهی شغل اولی از طریق طرح کارورزی، شغل اولی‌های جذب شده از طریق برقراری معافیت بیمه کارفرمایی، شغل اولی‌های جذب شده از طریق طرح پرداخت یارانه دستمزد، شغل اولی‌های جذب شده از طریق برقراری معافیت بیمه کارفرمایی و حمایت مالی جهت ایجاد اشتغال از طریق تسهیلات مشاغل خانگی را از جمله طرح ها و برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان برای ایجاد اشتغال ذکر کرد.

وی، حمایت مالی برای ایجاد اشتغال از طریق تسهیلات روستایی و عشایری، بکارگماری جویندگان کار از طریق دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی، جایگزینی نیروی کار ایرانی به جای نیروی کار خارجی و ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق تشکیل و توسعه تعاونیهای استان را از دیگر این طرح‌ها عنوان کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: در دو ساله گذشته (۹۷و۹۸) و هفت‌ماهه ۹۹ بیش از۹۲ هزار فرصت شغلی از طریق طرح‌ها و برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان محقق شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =