خروجی محدودیت‌های کرونایی منجر به کاهش ورودی بیمارستان‌ها شود

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: خروجی مصوبات، برنامه‌ها و اعمال محدودیت‌ها باید منجر به کاهش آمار بیماران کرونایی و ورودی به بیمارستان‌ها شود.

به گزارش ایرنا؛ مصطفی آزادبخت روز یکشنبه در ستاد استانی کرونا بیان کرد: رهبری انقلاب اسلامی بر لزوم اتخاذ تصمیم‌های قاطع و حاکمیتی، اقناع افکار عمومی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد مردم برای مقابله با وضعیت ویروس عالم‌گیر کرونا، هدایت و تأکید کردند.

وی اضافه کرد: انجام وظایف محوله نیز از موضوع های مورد تاکید رییس جمهوری برای مقابله با ویروس کرونا بود که در این راستا باید دولت، کادر درمان و مردم با تمام توان به صحنه آمده و کمک کنند تا در این عرصه موفق شویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: یکی از ملزومات اصلی توفیق در کارها و برنامه ها انجام کار فرهنگی و حمایتی در راستای کاهش میزان بیماران و ورودی به بیمارستان‌های این استان  است.

آزادبخت افزود: به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی عامل ۵۲ درصد ابتلا به بیماری حضور در تجمع ها شامل عروسی و عزا است که باید فرمانداران، بخشداران و دهیاران با دیدن هر گونه تجمع غیرقانونی ورود کنند.

وی ادامه داد: بانک ها نیز از اماکن پرچالش از نظر میزان تجمع افراد و رعایت پروتکل های بهداشتی است که باید در این باره با رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان به منظور اجرای تدابیر ویژه نشستی برگزار کرد.

وی بیان کرد: یک هزار و ۶۶۰ تن از کادر بهداشت و سلامت و درمان به ویروس کرونا مبتلا شدند با این وجود در خط مقدم مبارزه با کرونا ایثارگرانه کار و تلاش می کنند بنابراین باید با تکریم و تمجید از این افراد به آنها روحیه داد.

برگزاری مخفیانه کلاس کنکور در همدان

فرماندار همدان نیز گفت: بعدازظهر پنجشنبه گذشته مسوولان یک آموزشگاه از یک درب مخفی اقدام به پذیرش دانش آموزان برای حضور در کلاس کنکور کرده بودند که با مدیران آموزشگاه برخورد شد.

حسین افشاری افزود: با این وجود این سوال پیش می آید که چگونه خانواده‌ای اجازه می دهد در این شرایط  آلوده ویروسی فرزندشان در این کلاس بنشیند این موضوع بیانگر کافی نبودن روش های تبلیغی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد:  هشت ماه گذشته اقدام های لازم بر اساس دستورالعمل ها انجام شده با این وجود نیاز به تغییر روش داریم یعنی در حوزه اطلاع رسانی این شیوه خبر رسانی کافی نیست بلکه باید دنبال برنامه سازی رفته و از هنرمندان و موثران برای تولید آثار فاخر و ارزشمند استفاده کرد.

فرماندار همدان ادامه داد: مردم از شنیدن اخبار فوتی و میزان مبتلایان خسته شده اند و این اخبار به تدریج برای مردم عادی شده است بر این اساس پیشنهاد می شود تابوتی را با قرار دادن بر روی یک وسیله نقلیه به صورت نمادین در سطح شهر به نمایش گذاشت تا مردم احساس خطر و ترس کرده و کمتر در این اجتماعات حضور یابند.

افشاری از ستاد استانی مقابله با کرونا خواست در ۱۰ روز اعمال محدودیت که از روز چهارشنبه هفته جاری آغاز می شود برگزاری هر گونه جلسه اداری لغو شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این نشست ها با شیوه های مختلف از جمله فضای مجازی اطلاع رسانی می‌شود مردم می گویند وقتی دولتی ها در قالب جلسه دور هم می نشینند پس دورهمی خطری ندارد.

فرماندار همدان پیگیری امور به صورت تلفنی به جای برگزاری جلسه و کمک مالی به ستاد شهرستانی مدیریت کرونا برای پیگیری نیازهای ضروری را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید به جای دورکاری کارمندان زمینه را برای کاهش مراجعه مردم به ادارات فراهم کرد.

افشاری اظهار داشت: در غیر اینصورت با شمار اندک کارکنان توان پاسخگویی به انبوه مراجعان را نداشته و این وضعیت علاوه بر گرفتار کردن مردم به ویروس کرونا موجب ابتلای کادر اداری به این بیماری می شود.

به گفته ظهر شنبه سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، با فوت ۳۸۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کرونا در کشور به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری افزود: تا ظهر دهم آبان امسال و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۸۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و ۲ هزار و ۴۱۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران به ۶۱۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =