توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) توهین به همه ادیان الهی است

تهران- ایرنا- ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از روحانیون و مبلغین حاضر در دانشگاه‌ها در محکومیت جسارت به ساحت پیامبر اعظم (ص) بیانیه‌ای صادر کردند.

‌به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در این بیانیه آمده است: بار دیگر جسارت به ساحت مقدس و نورانی پیامبر رحمت و مهربانی صلی الله علیه و آله، احساسات و عواطف میلیون‌ها مسلمان و انسان آزاده در سراسر جهان را جریحه‌دار کرد. جسارت به پیامبری آسمانی که با پیام مهرورزی، عدالت و برادری و فضیلت و اخلاق به انسان و انسانیت کرامت بخشید و تمام عمر شریف خویش را در همین راه به مجاهدت پرداخته، فرزندان گرامیش، یک به یک در همین مسیر نورانی جان شریف خویش را بذل کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مستکبرانی که از مسیر سال‌ها استعمار و استثمار، شکنجه و جنایت علیه ملت‌های آزاده و چپاول ثروت‌های خدادادی ملت‌های مظلوم آفریقایی، شعار نخ‌ نمای آزادی و کرامت انسان و آزادی بیان را بر نیزه فریب گذارده، از سویی اندیشمندان و مورخان هم کیش خود را به خاطر اظهارنظری علمی در خصوص واقعه ای  تاریخی به بند می کشند و از سوی دیگر جسارت به مقدسات میلیون‌ها انسان را به بهانه آزادی بیان، برخود مجاز می‌شمارند.

در این بیانیه تاکید شده است: ما جامعه روحانیت حاضر در دانشگاه‌ها ضمن محکومیت این عمل شنیع و غیر انسانی، اعلام می کنیم، اسلام دین کرامت و انسانیت و پیامبر اسلام پیام آور رحمت و مهربانی برای همه بشریت بوده و توهین به ساحت مقدس ایشان توهین به همه ادیان و انبیا عظیم الهی است؛ بدون تردید این گونه اعمال مذبوحانه تنها برگ ننگین دیگری بر صفحات تاریخ پلید سردمداران استکبار افزوده و گردی هم بر خورشید وجود پیامبر اعظم نخواهد نشاند.

اقدامات فرانسوی‌ها در راستای تئوری اسلام هراسی و تولید وحشت و خشونت به نام اسلام است

همچنین هیات‌ها و کانون های دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور در پی اهانت به رسول اکرم(ص) بیانیه ای را صادر کردند که در آن آمده است: اینک و همزمان با ایام ربیع که پیام مهربانی و صلح و کرامت انسانی و اخلاق پیامبر اعظم، محمد بن عبدالله (صل الله علیه و آله و سلم) دل های مرده و سنگ را به نغمه ایمان و مهربانی می خواند، صدای نخراشیده برخی از مسئولین سکولار فرانسه یادآور طنین دعوت گران جنگ های صلیبی است. همهمه های نخراشیده ای که به بهانه دفاع از آزادی بیان، اسلام ستیزی را دنبال می کند.

در این بیانیه تاکید شده است: گویی این بار طراحان اصلی سردمداران نظام سلطه و صهیونیزم که همواره تولید وحشت و خشونت به نام اسلام را برنامه ریزی می کنند تا تئوری اسلام هراسی خود را پیش ببرند، صدایشان از حنجره رئیس جمهور فرانسه طنین افکنده است.

هیات ها و کانون های دانشجویی عنوان کرده اند: اما رهبر معظم انقلاب چه خردمندانه ادعای شعاری دفاع از آزادی بیان را به چالش کشیده و حکیمانه پرسیده‌اند: چرا تردید در هولوکاست حرام است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) آزاد است؟

در این بیانیه تاکید شده است: هیات های دانشجویی سراسر کشور ضمن عرض تسلیت به محضر قدسی حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه فداه و امت اسلام در سراسر عالم این حرکت بزدلانه را به شدت محکوم کرده و مراتب برائت و انزجار بی پایان خود را به این وسیله اعلام می‌دارد. امید است این حرکت و خیزش سراسری جهان اسلام پایان بخش این حوادث منحوس و زشت باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =