۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84095411
۱ نفر

برچسب‌ها

چین واردات گوشت منجمد از برزیل را تعلیق کرد

پکن- ایرنا- به دنبال شناسایی مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در گوشت های منجمد وارداتی از برزیل، چین واردات گوشت از این کشور را به صورت موقت تعلیق کرد.

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، کارشناسان این کشور در گوشت‌های یخ زده وارداتی از برزیل به مقصد استان شاندونگ واقع در جنوب چین، ویروس کرونا کشف کرده اند.

گزارش حاکی است ملوانان و خدمه کشتی که این گوشت ها را حمل کرده است در کنار کارکنان شرکت وارد کننده این گوشت ها، همگی قرنطینه شده اند.

پیش از این نیز مسئولان گمرک این کشور یک محموله مرغ منجمد وارداتی آلوده به ویروس کرونا از مبدا برزیل را کشف کرده بودند.

دفتر بازرگانی پکن نیز پیشتر با صدور بیانیه ای با استناد به گزارش گمرگ و دولت های محلی چین اعلام کرده بود تاکنون چندین بار مواد غذایی منجمد وارداتی آلوده به ویروس کرونا گزارش شده است به همین دلیل از وارد کنندگان می خواهیم روند همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان را نظارت کنند و ابتکار عمل لازم را برای جلوگیری از صادرات مواد غذایی منجمد از مناطقی که به شدت درگیر همه گیری کرونا هستند، بکار گیرند.  

دولت محلی پکن همچنین به شرکت ها دستور داده است تا هشدارها و مکانیزم های گزارش دهی خود در این زمینه را تقویت کنند و در صورت کشف موردی در زمینه آلودگی کالا به ویروس کرونا، سریعا مقامات مربوطه را در جریان بگذارند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =