دادستان خمین: اقدامات تهدید کننده سلامتی جرم است

خمین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب خمین گفت: اقدامات تهدید کننده سلامتی مردم جامعه جرم است و بر این اساس با متخلفان ضوابط بهداشتی برخورد می‌شود.

خسرو شجاعیان روز یکشنبه در ستاد پدافند زیستی خمین افزود: تبعیض در برخورد با کسانی که مصوبات ستاد پدافند زیستی در راستای مبارزه با بیماری کرونا را رعایت نمی‌کنند پذیرفته نیست و در این راستا با دستگاه‌های اجرایی  متخلف نیز برخورد لازم انجام می‌شود.
وی بیان کرد:
وی با بیان اینکه در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا حساسیت مردم نسبت به خطرات آن بیشتر بود، ادامه داد: پس از گذشت چند ماه از شیوع این بیماری حساسیت مردم کاهش پیدا کرده است.
شجاعیان با ذکر این نکته که اجرای محدودیت برای فعالیت اصناف در شرایط اقتصادی جامعه سخت است، اما حفظ سلامت جان مردم مهم‌تر است، اظهار داشت: برخی گشتهای بازرسی در خمین با مسامحه کاری برخورد جدی با اصناف متخلف ندارند که این نقیصه باید برطرف شود.

محدودیت در فعالیت گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار در خمین
فرماندار خمین نیز از محدودیتهایی در فعالیت گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار از روز چهارشنبه (۱۴ آبان) در این شهرستان خبر داد و گفت: این محدودیتها به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.
احمد طهرانی اضافه کرد: با وجود اقدامات انجام شده از سوی کادر درمان و دستگاه‌های اجرایی و همکاری خوب مردم، خمین در ردیف شهرستانهای دارای وضعیت بحرانی از نظر شیوع کرونا قرار گفته است.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه براساس پیش‌بینی‌ها از اواخر آبان و اوایل آذر کشور با موج سختی از کرونا مواجه می شود، انتظار می رود در مدت اجرای محدودیتها تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در خمین کاهش پیدا کند.
فرماندار خمین اطلاع رسانی، آگاه سازی و اقناع سازی را در زمان اجرای محدودیتهادر این شهرستان ضروری دانست و ادامه داد: گشت‌های بازرسی از هشت صبح روز چهارشنبه در سطح شهر آغاز می‌شود و در مرحله اول به متخلفان تذکر داده می‌شود و در گام بعدی برخورد قانونی خواهد شد.
فرماندار خمین با انتقاد از برخی پزشکان این شهرستان  به خاطر عدم نوبت‌دهی غیر حضورخاطرنشان کرد: امکان نوبت‌دهی غیر حضوری برای تمام مراکز فراهم شده و تجمع تعداد زیادی از شهروندان در فضای فیزیکی کوچک  مطب پزشکان پذیرفته نیست.
 طهرانی گفت: دهیاران و بهورزان در مناطق روستایی موظف به رصد رعایت ضوابط بهداشتی در این مناطق هستند و  باید از برگزاری جشن‌های عروسی جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه مصوبات ستاد پدافند زیستی شهرستان لازم‌الاجرا است، اظهار داشت: انتظار می رود در پایان اعمال این محدودیتها با حسایت‌سازی، اطلاع رسانی و برخورد با متخلفان،   استفاده از ماسک در این شهرستان ۱۰۰ درصد شود.
فرماندار خمین برگزار نشدن جشن‌های عروسی و دورهمی‌های خانوادگی از سوی مردم، افزایش حساسیت دستگاه های عضو ستاد کرونا در انجام تعهدات و برخورد شدید با متخلفان را از اهداف اجرای محدودیتها در این شهرستان بیان کرد.

افزایش آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در خمین
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین نیز در این ستاد با اشاره به اینکه هفته‌های اخیر در این شهرستان افزایش یافته، گفت: قرار گرفتن خمین در شهرهای وضعیت بحرانی به دلیل افزایش بیماران بستری است.
دکتر مجتبی دیده‌دار افزود: از نظر تجهیزات پزشکی و دارو در خمین مشکلی وجود ندارد اما این شهرستان  دارای یک مرکز بستری است.
وی ادامه داد: برگزاری جشن‌های عروسی پس از ماه‌های محرم و صفر، تجمعات و رعایت نکردن ضوابط بهداشتی از سوی برخی ادارت منجر به افزایش بیماران مبتلا به کرونا شده است.
وی خواستار همکاری آحاد مردم برای کنترل شیوع ویروس کرونا شد و  اظهار داشت: پرستاران و سایر کارکنان بخش درمان تحت فشار هستند و سهل انگاری شهروندان سبب جان باختن کادر درمان می‌شود.
وی گفت: آزمایش یکهزار و ۲۲۸ نفر در خمین مثبت بوده و  ۵۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان این شهرستان بستری هستند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین اضافه کرد: تاکنون ۷۱ نفر در این شهرستان جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست دادند و اگر مردم رعایت نکنند این آمار در ماه آذر ما افزایش می یابد.
گفت: با فوت ۳۸۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (دهم آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۸۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲ هزار و ۴۱۷ نفر بستری شدند که با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۱۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسید.
  


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها