تعداد تخت بستری کرونا در لرستان بیش از ۶ برابر شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۱۲۳ تخت از ابتدای شیوع کرونا در استان به مبتلایان این ویروس اختصاص یافته بود که این تعداد اکنون به ۷۷۳ تخت رسیده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا محمدرضا نیکبخت در جلسه اجرای طرح مواسات در محل بیت امام جمعه خرم‌آباد افزود:‌ با توجه به پیش‌بینی های صورت گرفته در خصوص روند افزایشی مبتلایان به کرونا، تعداد تخت‌های مربوط به مبتلایان این ویروس در استان به زودی به ۸۲۰ عدد می رسد.

وی اظهار داشت: هر شبانه‌روز به اندازه جمعیت یک مینی‌بوس از مردم استان بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهند بنابراین از مدیران درخواست می‌کنم لرستان را به مدت ۲ هفته تعطیل کنند چراکه در شرایط کنونی گرسنه ماندن بهتر از مردن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی اعتبارات اندک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه مبارزه با کرونا، این دانشگاه ۴۸ میلیارد تومان برای خرید ماسک، تجهیزات حفاظتی بیمار و کیت تشخیص ویروس کرونا تسهیلات گرفته است.

نیکبخت راهکار مهم کنترل کرونا در لرستان را پیشگیری از برگزاری عروسی، عزا و تجمعات دانست و گفت: پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در کشور توزیع می‌شود که از نماینده ولی‌فقیه در استان درخواست داریم لرستان را برای جذب هرچه بیشتر این اعتبارات یاری کند.

تا هشتم آبان ماه ۴۰ هزار و ۸۱۶ لرستانی به کرونا مبتلا و از این تعداد ۸۱۳ نفر فوت شده‌اند و تمام محدودیت‌های کرونایی تا ۱۶ آبان در این استان تمدید شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها