استاندار کرمانشاه: امهال وام‌ زلزله‌زدگان در دست پیگیری است

قصرشیرین-ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: پیگیر موضوع امهال وام‌های زلزله‌زدگان که طبق قانون ۲ سال تعیین شده بود، برای یک سال دیگر هستیم و در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای سرپل ذهاب افزود: در آستانه سومین سالگرد زلزله آبان ماه سال ۹۶ غرب کرمانشاه هستیم از این رو امروز بازدید میدانی از منطقه با هدف رصد و پیگیری مشکلات و کمبودها صورت گرفت.
وی اظهار داشت: بازدید امروز از  روستاهای «گلم کبود»، «میرمیرو»، «کلاشی» و «تپه رش» در بخش مرکزی سرپل ذهاب انجام شد که خوشبختانه ساخت و سازها در این ‌مناطق به پایان رسیده است.

استاندار کرمانشاه گفت: در روستای کلاشی تپه رش حدود ۱۵۷ واحد مسکونی قبل از زلزله سکونت داشتند که اکنون آمار ساکنان این روستا به ۲۲۵ واحد رسیده و درصد قابل توجهی از اهالی آن که  قبل از زلزله در شهر سکونت داشتند، به روستا برگشتند و به نوعی یک مهاجرت معکوس به روستا را شاهد هستیم.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار تن جمعیت دارد.

اخبار مرتبط