کرونا مدارس فوتبال خوزستان را تعطیل کرد

اهواز – ایرنا – دبیر هیات فوتبال خوزستان گفت: تمامی مدارس فوتبال این استان برای حفظ سلامت فوتبالیست‌های نونهال و نوجوان تعطیل شدند.

عبدالنبی شولی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اعلام ستاد مبارزه با کرونا و اعلام وضعیت قرمز استان ،به تشخیص هیات فوتبال، فعالیت کلیه مدارس فوتبال از امروز تا پایان آبان ماه در تمام شهرهای خوزستان متوقف شد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵۰ مدرسه فوتبال مجاز و غیر مجاز در سطح استان اظهار داشت: براساس دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی ستاد مقابله با کرونای استان محدودیت هایی برای فعالیت برخی صنوف و واحدها در نظر گرفته شده که این محدودیت ها شامل فعالیت مدارس فوتبال نیز می شود.

دبیر هیات فوتبال خوزستان با بیان اینکه حفظ سلامت فرزندان به عنوان آینده سازان فوتبال استان و کشور بسیار مهم است گفت: متاسفانه بارها مشاهده شد که برخی باشگاه ها نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند که این موضوع برای سلامتی بازیکنان خطرناک است.

شروع مسابقات لیگ برتر خوزستان از آذرماه

وی در خصوص برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال  در خوزستان گفت: بنا است مسابقات از آذرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان آغاز شود .با توجه به اینکه سال گذشته تیمی به لیگ پایین تر سقوط نکرد مسابقات امسال در ۲ گروه ۹ تیمی برگزار می شود تا علاوه بر کاهش بازی ها تعداد تیم بیشتری شانس حضور در بالاترین سطح مسابقات فوتبال استان را داشته باشند.

شولی در خصوص برگزاری مسابقات لیگ پایه نیز گفت: یکی از اولویت های ما توجه به رده های پایه و استعدادیابی است لذا امسال  همچون سال های گذشته به دنبال برگزاری لیگ های پایه در بالاترین کیفیت هستیم اگرچه بیماری کرونا برای ما مشکلاتی را به وجود آورده است.

سجاد مهدی پور مسئول آموزش، استعدادیابی و جوانان هیات فوتبال خوزستان نیز گفت: مدارس فوتبال می توانند به رشد و توسعه فوتبال استان کمک کنند به شرطی که در حیطه بخشنامه ها فعالیت کنند. متاسفانه خیلی از مدارس فوتبال دنبال نتیجه گیری بوده و کمتر به کیفیت کار توجه می کنند.

وی افزود: به دنبال سازماندهی مدارس فوتبال هستیم و انتظار داریم کیفیت آموزش را بالا ببرند تا خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان، دغدغه کمتری داشته باشند.

۲۰ مدرسه فوتبال خوزستان مجوزدار شدند

مسئول آموزش، استعدادیابی و جوانان هیات فوتبال خوزستان اولین اقدام این هیات را  ثبت کلیه مدارس فوتبال استان در سامانه فدراسیون عنوان کرد و گفت: مدارس غیرمجاز به اداره ورزش و جوانان معرفی می شوند تا نسبت به اخذ مجوز  اقدام کنند. اخیرا ۲۰ مدرسه فوتبال مجوز لازم را اخذ کردند اما در صدد هستیم مابقی مدارس غیرمجاز فوتبال در استان نیز مجوز دار شوند.

خوزستان بار دیگر در وضعیت قرمز از لحاظ کرونا قرار گرفته است و طبق اعلام ستاد استانی کرونا مدارس و مراکز آموزشی و ورزشی از چهارشنبه هفته جاری  به مدت ۱۰ روز در شهرستان اهواز و مسجدسلیمان تعطیل شدند.

همچنین ساعات اداری شهرستان های اهواز و مسجد سلیمان به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا کاهش یافته است.

 به گفته دکتر سیدمحمد علوی رییس مرکز بهداشت خوزستان تغییراتی درچند ماه گذشته در ویروس کرونا ایجاد شده که میزان مرگ و میر بیماران را افزایش داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =