توقف فعالیت‌های عمرانی آلاینده برای کاهش آلودگی هوای اراک ضروری است

اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از تداوم آلودگی هوا در کلانشهر اراک برای هجدهمین روز متوالی خبر داد و گفت: انتظار می‌رود صنایع در کاهش آلایندگی همکاری‌های لازم را داشته باشند و فعالیت‌های عمرانی آلودگی‌زا نیز متوقف شود.

«رضا میرزایی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آلاینده‌های هوا از ساعت ۱۲ ظهر امروز در کلانشهر اراک افزایش یافته و شاخص آن به عدد ۱۰۴ رسیده که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

وی اظهار داشت: آلاینده مسئول مانند روزهای گذشته ذرات کمتر از ۲ و نیم میکرون است و بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی، تدوام آلودگی هوا در این استان تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، آلایندگی هوا در تشدید شیوع بیماری کرونا نقش موثری دارد و در این ایام باید همه و بویژه گروه‌های سنی حساس از جمله، کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و سخت درمان، تا جای ممکن از منازل خارج نشوند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۳۲ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

کیفیت هوا در یک تقسیم بندی مرتبط با سلامت انسان به شش دسته شامل خوب بین ۰ تا ۵۰، متوسط بین ۵۱ تا ۱۰۰، ناسالم برای گروه‌های حساس  بین ۱۰۱ تا ۱۵۰، ناسالم بین ۱۵۱ تا ۲۰۰، بسیار ناسالم بین ۲۰۱ تا ۳۰۰  و خطرناک از ۳۰۰ بالاتر تقیسم می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =