سه تن و ۵۰۷ کیلوگرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: طی یک هفته گذشته ماموران پلیس در خراسان جنوبی سه تن و ۵۰۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر را از سوداگران مرگ کشف کردند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ناصر فرشید اظهار داشت: با تلاش ماموران جان بر کف پلیس در خراسان جنوبی طی یک هفته گذشته سه تن و ۵۰۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف شده است و ماموران ۱۳۱ قاچاقچی مواد مخدر را در این رابطه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه ۲۳ هزار لیتر سوخت قاچاقچیان طی یک هفته کشف شده است افزود: ماموران در این زمینه حمل قاچاق کالا و فراورده‌های نفتی نیز ۸۲ قاچاقچی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به دستگیری ۶۵ سارق در هفت روز گذشته تصریح کرد: سارقان دستگیر شده به ۱۲۳ فقره سرقت در خراسان جنوبی اعتراف کرده‌اند.

وی به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و گفت: در این مدت ۲۴۸ خودرو و ۱۶۳ موتورسیکلت متخلف نیز توقیف و روانه پارکینگ شده است.

تریلی حامل نیم تن مرفین در خراسان جنوبی توقیف شد

سرهنگ فرشید در خبر دیگری از کشف ۵۶۷ کیلوگرم مرفین در بازرسی از یک تریلی کشنده در شهرستان نهبندان خبر داد.  

وی گفت: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور نهبندان به بیرجند به یک تریلی کشنده مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو ۵۶۷ کیلوگرم مرفین را که به طرز ماهرانه در خودرو جاساز شده بود، کشف و در این رابطه راننده خودرو را دستگیر کردند که متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شد.

وی بر مبارزه جدی و بی‌امان با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ تاکید و بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده افراد یا خودروهای مشکوک بلافاصله مراتب را با شماره تلفن یا پیامک ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف بیش از ۱۰۰ کیلوگرم حشیش در سربیشه

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از انهدام باند قاچاقچیان مواد مخدر و کشف بیش از ۱۰۰ کیلوگرم حشیش در شهرستان سربیشه هم خبر داد.

وی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان سربیشه با دریافت اطلاعاتی مطلع شدند سوداگران مرگ قصد دارند محموله‌ای از مواد افیونی را به شهرهای مرکزی کشور منتقل کنند که بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ فرشید گفت: ماموران انتظامی شهرستان سربیشه هنگام گشت‌زنی در محورهای فرعی این شهرستان ۲ سواری پژو حامل مواد مخدر را شناسایی و در یک عملیات ضربتی خودروهای قاچاقچیان مواد را متوقف و بازرسی کردند.

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از یکی از خودروها ۱۰۰ کیلو و ۳۵۰ گرم حشیش را کشف و خودرو دیگر را که خودرو حامل مواد مخدر را اسکورت می‌کرد، توقیف کردند.

وی با اشاره به دستگیری چهار متهم و توقیف ۲ خودرو افزود: اقدامات مقابله‌ای با پدیده شوم مواد مخدر همه جانبه است و از شهروندان درخواست می‌شود هر گونه ناهنجاری و موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

خراسان جنوبی به دلیل نزدیکی با مرزهای شرقی کشور و موقعیت خاص جغرافیایی از مسیرهای عبور مواد مخدر به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =