هدف پویش لبخند رضایت ایجاد نهضت همگانی مستمر برای کمک به معلمان است

تهران- ایرنا- مسوول سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: ایجاد یک نهضت همگانی مستمر برای کمک به جامعه معلمان و دستگاه آموزش و پرورش برای اجرای بهینه برنامه ها و فعالیت‌های پرورشی و آموزشی در دوران کرونا و همچنین مقابله و ترمیم زیان‌های ایجاد شده از جمله اهداف پویش لبخند رضایت است.

سردار عباس مطهری امروز یکشنبه در جلسه ستاد مرکزی پویش لبخند رضایت اظهار داشت: رفع تهدیدها و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها منطق اصلی بسیج است، هر کدام از این تهدیدها بایستی با ابتکار بسیجی به یک فرصت تبدیل شود. هر چه تهدیدها بیشتر، فرصت ها بیشتر است، بنابراین برای ما دیگر تهدید محسوب نمی‌شود، بلکه به برکت بسیج برای ما ایجاد فرصت می کند.

وی با بیان اینکه در جنگ نرم هیچ وقت نباید عکس العملی رفتار کرد، گفت: هرچند پاسخ دشمن را باید داد، اما بهتر از واکنشی عمل کردن، حرکت کنشی و ابتکاری است.

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: بهره گیری از مزیت نظام و انقلاب اسلامی در شرایط بحران و کرونا در استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تسری حداکثری آن به حوزه پرورش و آموزش و تکریم، تجلیل و تقدیر همگانی از معلمان مجاهد در عرصه پرورش و آموزش در وضعیت کرونا باید مورد توجه قرار گیرد.

سردار مطهری با اشاره به آغاز «نهضت همگانی معلم‌یاری» برای ارتقای پرورش و آموزش در دوران کرونا گفت: وزارت آموزش و پرورش باید از ظرفیت‌های جامعه فرهنگیان، بسیج فرهنگیان، دستگاه‌ آموزش و پرورش، اقشار بسیج (بسیج دانش آموزی-بسیج جامعه زنان- بسیج دانشجویی؛ به خصوص دانشگاه فرهنگیان، بسیج طلاب، بسیج اساتید، بسیج هنرمندان،‌ بسیج رسانه و ....) و در نهایت ظرفیت‌های مردمی برای پیشبرد اهداف این پویش بهره‌مند شود.

وی ادامه داد: با توجه به تبیین و تبلیغ گسترده و مستمر مجاهدت‌های بی وقفه و شبانه روزی معلمان در شرایط کرونا باید با روش‌های ابتکاری از معلمان تشکر عملی صورت گیرد.

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان کشور یادآور شد: باید تدابیر خلاقانه بومی-محلی برای شناسایی مشکلات معلمان و کمک به حل آنها با استفاده از ظرفیت‌های محلی، شهرستانی و استانی و انعکاس موارد کلان به کشور صورت گیرد. همچنین گسترش دوره های آموزش سواد رسانه و فضای مجازی برای معلمان و والدین و ایجاد زمینه پاسخ به سوالات مورد توجه باشد.

به گزارش ایرنا، پویش ملی لبخند رضایت از زمستان سال ۱۳۹۹ آغاز می‌شود. وزارت آموزش ‌و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان کشور برای برگزاری این پویش ملی در تمامی استان ها با یکدیگر همکاری می  کنند. 
هدف از برگزاری این پویش ملی کمک به کاهش بخشی از مشکلات آسیب دیدگان از بیماری کرونا و افراد نیازمند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =