اجرای نظام تمکین داوطلبانه پرداخت مالیات در استان اردبیل موفق است

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: اجرای طرح ملی نظام تمکین دواطلبانه پرداخت مالیات در این استان موفق بوده است.

ابراهیم قلی‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان خلخال نیز از شهرستان‌های پیشتاز این استان در اجرای این طرح بوده و بیش از ۸۰ درصد پرداخت مالیات از طریق اجرای نظام تمکین داوطلبانه صورت گرفته است.

وی از تلاش برای اجرای طرح هوشمندسازی نحوه پرداخت مالیات و حذف روش‌های سنتی در استان اردبیل خبر داد و گفت: با اجرای نظام تمکین داوطلبانه که دسترسی مودیان مالیاتی را به اداره امور مالیاتی تسهیل کرده است، این اداره کل استفاده از روش‌های ابلاغ الکترونیک ،ارسال پیامک ،اقدام برای اجرای طرح دیتا محور مالیات و سایر روش‌ها را برای حذف مراجعه مستقیم مردم به ادارات امور مالیاتی در جهت انجام اقدامات پیشگیرنه از کرونا را در دستور کار خود قرار داده است.

او گفت: رویکرد سازمان امور مالیاتی شفاف‌سازی وصول درآمدهای مالیاتی با اجرای طرح مالیات هوشمند است.

قلی‌زاده ضمن ارائه گزارشی از روند تحقق درآمدهای مالیاتی در چهار ماه سال ۹۹ وصول با اصول در چهارچوب رعایت قوانین و مقررات به منظور اجرای عدالت مالیاتی را از اولویت‌های کاری سال جاری سازمان امور مالیاتی کشور وبه تبع آن در استان اردبیل دانست.

وی به اهمیت اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و از تحول در نظام مالیاتی کشور با اجرای طرح جامع مالیاتی خبر داد و گفت: هوشمندسازی مالیاتی حلقه تکمیلی تحول نظام مالیاتی خواهد بود.

وی رویکرد اداره کل امور مالیاتی را اجرای عدالت مالیاتی دانست و اظهارامیدواری کرد با اجرای عدالت مالیاتی و تشویق مودیان به طرح خود اظهاری مالیاتی و تمکین در پرداخت بموقع مالیات شاهد ارتقای نظام سلامت اداری باشیم.

وی تشریح کرد: اجرای طرح وصول با اصول نیز که با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی در استان اردبیل اجرا می‌شود، نیز از جمله راهکارهای جدید اداره کل امور مالیاتی استان در کنار اجرای سایر طرح‌های جدید از جمله راه‌اندازی پایانه‌های فروشگاهی است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل افزود: وصول با اصول در چارچوب قوانین و مقررات مالیاتی کشور بوده و هدف از اجرای آن احترام به حقوق مردم است.

وی اظهارداشت: با اجرای طرح پایانه‌های فروشگاهی علاوه بر پیشگیری از فرار مالیاتی و افزایش درآمدهای مالیاتی استان زمینه ایجاد ۵۰ شغل جدید تا سال ۱۴۰۰ فراهم خواهد شد.

وی گفت: در اجرای مفاد ماده( ۳) آیین‌نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم و چگونگی نصب و استفاده از سامانه صندوق فروشگاهی (پایانه فروشگاهی) بسیاری از صاحبان شغل‌های آزاد از ابتدای مهرماه سال جاری ملزم هستند به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان مراجعه و نسبت به ثبت مشخصات در سامانه صندوق فروش اقدام نمایند.

او با تاکید بر مزایای استفاده پایانه‌های فروشگاهی افزود: برای  هرگونه همکاری ،راهنمایی و استفاده از سامانه ثبت فروشگاهی و پیگیری مکاتبه و مذاکره با مشمولان این طرح اعلام آمادگی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =