اسلواکی از همه شهروندانش آزمایش کرونا می‌گیرد

تهران-ایرنا- دولت اسلواکی برنامه‌ای را برای غربالگری کل مردمش در زمینه ابتلا به ویروس کرونا آغاز کرد. در این برنامه از همه شهروندان اسلواک آزمایش‌ آنتی ژن گرفته می‌شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی مدیکال اکسپرس، اسلواکی اولین کشور اروپایی است که از کل مردمش آزمایش کرونا می گیرد.

با این حال این برنامه که از روز گذشته (شنبه) آغاز شد، منتقدانی نیز دارد چراکه آنها معتقدند در مورد این طرح چندان فکر نشده است.  

بر اساس این برنامه ۴۵ هزار کادر پزشکی و نیروی آموزش دیده ارتش و پلیس در حدود پنج هزار مرکز آزمایش، جمعیت ۵.۴ میلیونی این کشور عضو اتحادیه اروپا را تحت آزمایش کرونا قرار می دهند.  

ایگور ماتوویچ نخست وزیر اسلواکی، اوایل هفته جاری گفت: «دنیا ناظر خواهد بود» و این اقدام «صدها نفر»  را نجات خواهد داد.

 در این برنامه، از روش آزمایش آنتی‌ژن استفاده می شود. جواب آزمایش آنتی ژن سریع  - برخی اوقات در عرض چند دقیقه- آماده می شود، اما این آزمایش ها به اندازه آزمایش «پی. سی. آر» PCR که سواب بینی باید برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال شود،  قابل اعتماد نیستند.

شرکت در این آزمایش اجباری نیست اما اگر فردی توسط پلیس متوقف شود و گواهی آزمایش منفی کرونا نداشته باشد، جریمه سنگینی می شود.

در این برنامه هر فردی که نتیجه آزمایش کرونای وی مثبت باشد، باید فوری برای ۱۰ روز قرنطینه شود.

با وجود این که در کل شهرهای چین آزمایش های سراسری کرونا انجام شده است اما اسلواکی اولین کشور اروپایی در اندازه خود است که مردم کشورش را تحت آزمایش سراسری کرونا قرار داده است.

کشورهای کوچک تر اروپایی مانند لوکزامبورگ و موناکو نیز برنامه های را برای آزمایش سراسری کرونا اعلام کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =