۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84095312
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه مجازی استکبارستیزی در البرز گشایش یافت

کرج - ایرنا - رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز گفت که به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی نمایشگاه استکبارستیزی با شعار« دانش آموز انقلابی،مدرسه انقلابی»  در بستر شبکه شاد مدارس این استان گشایش یافت.

جواد محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه ها به منظور آشنایی آینده سازان با فرهنگ و تفکر بسیجی، خاطرات بسیجیان در دوران دفاع مقدس، زندگینامه شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، الگو برداری از شهدا و ترویج فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان درفضای مجازی برپا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه پیام هایی از معمار کبیر انقلاب و رهبر معظم انقلاب با محوریت بسیج در قالب خوشنویسی، روزنامه دیورای، عکس، پژوهشی وصیت نامه شهدا به نمایش درآمده است.
وی بیان داشت: دلنوشته هایی از طرح شهید محله ، دیدار با خانواده معظم شهدا، شهید پژوهی و یادمان شهدا از دیگر بخش های این نمایشگاه را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ها تصاویری از یادواره های شهدای دانش آموز و معلم به نمایش درآمده است.

محمدی یادآور شد: امسال برنامه‌های بسیج دانش آموزی با هدف ایجاد معرفت و بینش بیشتر نسبت به انزجار از آمریکا و معرفی جنایت‌های آن درحال برگزاری است.

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه بسیج به فرمان امام خمینی (ره) درپنجم آذر ماه سال ۵۸ تشکیل شد، اضافه کرد: در دوران هشت سال دفاع ۳۶ هزار دانش آموز و پنج هزار معلم بسیجی جان خود را تقدیم اسلام ، ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی کردند.

محمدی ادامه داد: به صدا درآودن زنگ ایثار و شهادت، نشست پدافندغیرعامل و برگزاری یادواره شهدا از دیگر برنامه های های محوری هفته بسیج دانش آموزی در استان البرز است.

وی تاکید کرد: هشتم آبان ماه، یادآور حماسه‌های بزرگ مردانی است که در سنین پایین در دوران دفاع مقدس، افتخارات بزرگی را به ارمغان آوردند و نسل امروز می‌توانند از آنها الگو برداری کنند.

استان البرز دردوران دفاع مقدس ۹۳ فرهنگی و ۳۷۶ دانش آموز تقدیم آرمان های  انقلاب اسلامی کرد.

هفتم تا ۱۳ آبان ماه در تقویم ایران اسلامی به نام هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز در۲ هزار و ۷۸۳ کد مدرسه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها