حقوقدانان بسیجی از نقض حقوق عامه جلوگیری می‌کنند

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه با اشاره به نقض حقوق عامه توسط برخی دستگاه‌ها گفت: این تشکل در جهت دفاع از حقوق مردم، موارد نقض حقوق عامه را در مدار مطالبه‌گری عمومی قرار خواهد داد و مراتب را نیز برای اقدامات قضایی به دادستان اطلاع رسانی می‌کند.

رسول بهرامی‌پور روز یکشنبه در جلسه هماهنگی سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه و معاونت پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه افزود: یکی از رسالت های ما مطالبه گری حقوق عامه در راستای عدالت گستری و مبارزه با فساد است که با توجه به انعقاد تفاهم نامه مشترک همکاری با دادستان عمومی و انقلاب استان، بیش از گذشته در این راستا کمک کار دادسرای عمومی خواهیم بود.

وی با قدردانی از زحمات معاونت پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادستانی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با ورود حقوق دانان بسیجی به این عرصه شاهد تحولی عظیم در حوزه حقوق عامه در سطح استان باشیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادستان کرمانشاه در این جلسه ضمن بیان عملکرد دادسرا در حوزه حفظ و احیای حقوق عامه اظهار دشت: یکی از تکالیف دادستان به عنوان مدعی العموم پیشگیری از وقوع جرم، حفظ حقوق مردم است که در نیمه اول سال جاری اقدامات ارزشمندی در این زمینه با دستور دادستان مبنی بر حفظ حقوق عامه انجام شده است.

محمدامین رحیمی افزود: برای ادامه این مسیر از ظرفیت سازمان بسیج حقوق دانان که با رسالت جهاد حقوقی، عدالت گستری و مبارزه با فساد در جامعه نقش آفرینی می کند، برای حفظ حقوق عمومی استفاده خواهد شد و امیدوار هستیم با ورود حقوق دانان بسیجی به عرصه مطالبه گری حقوق عامه و انعکاس به موقع موارد نقض حقوق عامه به سرعت مانع تضییع حقوق مردم شویم.