۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84095252
۰ نفر

برچسب‌ها

آسمان زنجان بارانی می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: از بعد از ظهر سه‌شنبه /۱۳ آبان ماه/ به سبب نفوذ امواجی به منطقه، در برخی مناطق این استان به ویژه در غرب استان (شهرستان ماهنشان) شاهد بارش باران خواهیم بود.

حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این بارش ها به تناوب از سه شنبه تا پایان هفته در برخی مناطق به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و دمای بیشینه هوا نیز با کاهش نسبی همراه شده و روز پنجشنبه با کاهش دمای کمینه مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه از فردا /دوشنبه/ میزان پوشش ابر در استان افزایش پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی، امروز /یکشنبه/ آسمان زنجان قسمتی ابری بوده و به تدریج با وزش باد همراه خواهد شد که سرعت وزش باد نیز در برخی مناطق به آستانه نسبتا ًشدید خواهد رسید.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان کمینه و بیشینه در زنجان ۵ و ۲۵، آببر مرکز شهرستان طارم ۱۷ و ۳۰، ابهر ۴ و ۲۳، قیدار ۹ و ۲۲، خرمدره ۶ و ۲۴، گرماب ۲ و ۲۵، ماهنشان ۷ و ۲۶، دانشگاه زنجان ۷ و ۲۶ و فرودگاه زنجان ۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسید.  

سلطانی افزود: طی مدت یاد شده حداکثر سرعت وزش باد در زنجان ۲۲، آببر ۷، ابهر، خرمدره دانشگاه زنجان و گرماب ۱۴، قیدار ۱۸، فرودگاه زنجان ۲۹ و ماهنشان ۲۵ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.  

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =