تولید ذرت علوفه‌ای در شهرستان ری ۱۰ درصد افزایش یافت

شهرری ـ ایرنا ـ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری با اشاره به پایان عملیات برداشت ذرت علوفه ای در جنوب تهران، گفت: کشاورزان شهرستان ری با تولید ۵۲۸ هزار تن ذرت علوفه ای نسبت به سال گذشته در حدود ۱۰ درصد افزایش تولید داشته اند.

جبرئیل برادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: امسال پس از برداشت گندم، ذرت علوفه ای در ۹ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری کشت شد.

وی عنوان کرد: برداشت این محصول از اوایل شهریورماه آغاز و تا اواسط آبان‌ماه ادامه دارد و امسال برداشت ذرت علوفه‌ای با ۳۵ دستگاه کمباین و ۳۲۰ دستگاه کامیون انجام شد.

وی با بیان اینکه عملکرد ذرت کاران شهرستان ری امسال در مقایسه با سال های گذشته در هر هکتار ۲ تن افزایش یافته است، افزود: امسال به دلیل آب و هوای مناسب و استفاده کشاورزان از روش های نوین کشاورزی در حدود ۵۵ تن از هر هکتار ذرت علوفه ای برداشت می شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه اول تولید ذرت علوفه‌ای را در استان تهران دارد، عنوان کرد: این محصول توسط دامداری‌های خریداری شده و در سیلوهای مخصوص برای مصرف پاییز و زمستان فشرده و جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارا بودن ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =