تبلیغات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، رکورد هزینه‌های سرسام آور

تهران – ایرنا – مجموع هزینه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کنگره در سال جاری به حدود ۱۴ میلیارد دلار می‌رسد؛ مبلغی بیش از آنچه در دو دوره های انتخاباتی گذشته هزینه شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نتایج بررسی مرکز سیاست پاسخگوی آمریکا حاکی است که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بیش از ۶.۶ میلیارد دلار هزینه دارد و کمک های مالی برای رقابت برای کرسی های کنگره ۷.۲ میلیارد دلار خواهد بود.

خبرگزاری شینهوا در این مورد گزارش داد: دموکرات ها سهم بالایی از این مجموع را با اختصاص ۶.۹ میلیارد دلار هزینه کرده اند در مقایسه با رقم جمهوریخواهان که ۳.۸ میلیارد دلار است.

«شیلا کروم‌هولز» مدیر اجرایی مرکز سیاست پاسخگو گفت: اهداکنندگان مبلغ بی سابقه ای را به انتخابات میان دوره ای کنگره در سال ۲۰۱۸ سرازیر کردند و انتظار می رود انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نیز ادامه همان روند باشد.

به نظر می رسد جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری به اولین نامزد در تاریخ آمریکا در زمینه جمع آوری یک میلیارد دلار کمک مالی تبدیل می شود، در حالی که دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه وی تنها ۵۹۶ میلیون دلار کمک مالی به دست آورده است.

کروم‌هولز گفت: ۱۰ سال پیش، تصور یک نامزد ریاست جمهوری یک میلیارد دلاری دشوار بود، اما در این دوره احتمالا شاهد این مساله خواهیم بود.

گفته می شود که حجم بالای کمک های مالی در هفته های منتهی به انتخابات سوم نوامبر (سیزدهم آبان ماه) ناشی از مبارزات دو حزبی در زمینه تائید صلاحیت «امی کنی برت» قاضی دیوان عالی آمریکا در سنا و همچنین رقابت ها بر سر احراز کرسی های کاخ سفید و سنا بوده است.

درحالی که باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در تماس تلفنی، رای دهندگان را ترغیب کرده تا در انتخابات شرکت کنند و به نفع بایدن رای دهند، ترامپ از قرار معلوم به کمک کنندگان به حزب جمهوریخواه گفته است که حفظ اکثریت در سنا برای حزب جمهوریخواه پس از انتخابات کنگره، دشوار خواهد بود.

ترامپ و بایدن برای تصاحب کرسی کاخ سفید رقابت می کنند و حال آنکه انتخابات برای تعیین نمایندگان همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا در سال جاری برگزار می شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه هفته جاری برای تعیین چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالات متحده برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =