اشتغال بیش از هزار نفر مددجویان کمیته امداد ابرکوه فراهم شد

یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه گفت: این نهاد از سال 1392 تاکنون در راستای توانمندسازی افراد تحت پوشش و جویای کار با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه از منابع داخلی و بانک های عامل زمینه اشتغال هزار و 111 نفر از مددجویان شهرستان را فراهم کرده است.

کاظم چاکرالحسینی عصر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این مدت با پرداخت وام قرض الحسنه به متقاضیان کار ۶۵۸ طرح اجرا شد و در فاصله زمانی ۱۳۹۲تا ۱۳۹۷،  ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

این مسوول تصریح کرد: با پرداخت این مبلغ ۵۰۸ طرح در حوزه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و خدماتی اجرا شد و با اجرای طرح های یادشده زمینه اشتغال ۷۰۰ مددجوی متقاضی کار فراهم شد.

رییس کمیته امداد ابرکوه  ادامه داد: در سال ۱۳۹۸ نیز با پرداخت ۹۰ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال تسهیلات برای اجرای ۲۵۰ طرح در زمینه های کشاورزی ، دامداری ، خدماتی و صنایع دستی زمینه اشتغال ۲۸۰ نفر دیگر فراهم شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه همچنین گفت : از ابتدای امسال تاکنون با پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان زمینه اشتغال ۱۳۱ نفر در بازار کار فراهم شده است.

چاکرالحسینی خاطرنشان کرد: این تعداد اشتغال با پرداخت ۵۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از منابع داخلی کمیته امداد و بانک‌های عامل به مجریان طرح های یادشده ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: ۱۳۰ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی برای سرمایه گذاری در طرح‌های خوداشتغالی در انتظار دریافت ۶۰ میلیارد ریال وام از بانک‌های عامل هستند.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح ها به همکاری ویژه بانک‌های عامل نیاز هست و  با پرداخت این مبلغ  زمینه اشتغال ۱۷۰ نفر فراهم می شود .

رییس کمیته امداد ابرکوه بیان کرد: با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ، آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار منطقه به مددجویان در سال های گذشته ارایه شده است و این همکاری  ها و آموزش ها همچنان ادامه دارد.

چاکرالحسینی ادامه داد: امسال برای ایجاد اشتغال مددجویان ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اختصاص یافت که  در حوزه های کشاورزی ، خدماتی، دامداری ، دامپروری و صنایع دستی در اختیار ۳۰۰ نفر قرار می گیرد که با پرداخت این مبلغ و اجرای طرح های نیمه تمام و جدید زمینه اشتغال ۳۲۰ نفر از مددجویان فراهم می شود.

این مسوول اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به هر فرد جویای کار تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال است که توسط بانک‌های عامل طبق مقررات به آنها پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد زیرپوشش از اولویت های کاری این نهاد است ، خاطرنشان کرد: خیران ، نیکوکاران و صاحبان صنایع برای ایجاد اشتغال با این نهاد همکاری بیشتری در مورد اشتغال مددجویان داشته باشند.

هزار و  ۴۰۰ خانواده مددجو و نیازمند شامل ۲ هزار و ۱۹۲ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان ابرکوه بهره‌مند هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها