۱۱۰ هزار مشترک در زنجان برق رایگان دریافت می‌کنند

زنجان – ایرنا – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۱۱۰ هزار مشترک خانگی این استان کم مصرف هستند و برق رایگان دریافت می‌کنند.

علیرضا علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد از مشترکان شامل ۳۲ درصد از مشترکان خانگی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان هستند که در قالب طرح برق امید شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی استفاده از این انرژی شده اند.
وی اظهارداشت: این طرح در کنار دیگر طرح های تشویقی به منظور اصلاح الگوی مصرف و تغییر نگرش مصرف کنندگان برق، برای ایجاد انگیزه و تشویق مشترکان خانگی از آبان ماه سال جاری، اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: بر اساس آمارهای موجود، این شرکت ۳۴۳ هزار مشترک خانگی دارد که از این تعداد ۳۲ درصد با ۱۱۰ هزار مشترک جزو مشترکان کم مصرف استان هستند.
علیزاده خاطرنشان کرد: از این تعداد مشترکان کم مصرف ۶۳ هزار مشترک شامل ۲۷ درصد شهری و ۴۶ هزار مشترک نیز با ۴۰ درصد در سطح روستاهای استان جزو مشترکان کم مصرف استان زنجان محسوب می شوند. 
وی ادامه داد: ۷.۴ درصد گروه مشترکان کم مصرف خانگی، مخصوص سکونتگاه های غیر دائم و فصلی است که طرح برق شامل این مشترکان نمی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: ۶۰ درصد در گروه مشترکان خوش مصرف و فقط هشت درصد پرمصرف هستند.
به گفته علیزاده، مصرف ماهانه مشترکان پرمصرف برق استان زنجان ۱۰ برابر گروه کم مصرف و بیش از ۲ برابر گروه خوش مصرف است.
وی با تاکید بر اینکه با مصرف ماهانه کل مشترکان خانگی استان زنجان ۱۵۲ کیلووات ساعت است، یادآوری کرد: مشترکان خانگب با رعایت راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق می توانند با کاهش میزان مصرف خود در فصل تابستان به کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت و در فصل های دیگر سال کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت در ماه به گروه مشترکان کم مصرف ملحق شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: طرح برق امید بهره وری اقتصادی، فرهنگ‌ سازی مدیریت مصرف و تاثیر مثبت محیط زیستی را به دنبال دارد و مشترکان کم مصرف علاوه بر پرداخت نکردن هزینه برق مصرفی، با صرفه جویی انرژی به بخش های مولد صنعت، تولید و کشاورزی منطقه کمک قابل توجهی می کنند. 
علیزاده افزود: در طرح برق امید ضمن حفظ سهم آیندگان از انرژی کشور و کاهش آلاینده های محیط زیست، می توان از محل کاهش مصرف در بخش های صنعتی، تولیدی، کشاورزی و سرمایه گذاری در بخش های ضروری کشور بهره مند شد.
وی اضافه کرد: همه مشترکان خانگی می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت برق امید www.bargh-omid.ir مراجعه کنند و همچنین با بهره گیری از اپلیکیشن موبایلی برق من که قابل دانلود از سایت برق امید و کافه بازار است، از جایگاه فعلی مصرف خود مطلع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =