سامانه تلفنی ۱۱۱ پاسخگوی سوالات کرونایی مردمی استان سمنان است

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: شهروندان استان با شماره‌گیری سامانه تلفنی ۱۱۱ در روزهای فرد می‌توانند سوالات و ابهامات خود درباره ویروس کرونا را با متخصصان مطرح کنند.

قاسم شریفی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: شماره تلفن سه رقمی ۱۱۱ مربوط به سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت ( سامد) است که اکنون در برخی از ساعات هفته به ارائه خدمات مشاوره‌ای درباره کرونا به شهروندان  استان سمنان اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: شهروندان استان سمنان روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح با تماس با شماره تلفن سه رقمی ۱۱۱ می‌توانند سوالات خود درباره ویروس کرونا را با کارشناسان دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی مطرح کنند و از کارشناسان راهنمایی بگیرند.

وی ادامه داد: سامد یا سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت شبکه‌ای  است که مردم از طریق آن و بدون واسطه با شماره‌گیری تلفن۱۱۱، مشکلات و خواسته‌های خود را با مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در میان گذاشته و از طریق دریافت کد رهگیری، نتیجه مطالبات خود را پیگیری می‌کنند و نمی‌توان این سامانه را تمام وقت به ارائه مشاوره درباره سوالات مربوط به بیماری کرونا اختصاص داد.

شریفی تصریح کرد: رعایت نکات بهداشتی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی کردن دست‌ها مهمترین راهکار در مبارزه با ویروس کرونا است و آحاد جامعه باید رعایت این نکات مهم را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: برگزاری از مراسمی که موجب اجتماع و شلوغی شود عامل مهم در شیوع کرونا است و در استان سمنان با برگزارکنندگان چنین آیین هایی با جدیت برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: در یکی از موارد، متخلفان برگزاری غیرقانونی مراسم جشن ازدواج در سالن یکی از واحدهای غیر فعال شهرک صنعتی سمنان به مراجع قضایی معرفی شدند.

شریفی تاکید کرد: حفظ سلامت جامعه در شرایط کرونایی خط قرمز محسوب می‌شود و با افرادی که با اقدامات خود سلامت جامعه را تهدید کنند و زمینه‌ساز شیوع کرونا شوند با جدیت برخورد خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: آحاد جامعه در صورت مشاهده هر گونه تخلف در رعایت نکات بهداشتی می‌توانند موضوع را برای رسیدگی به شماره تلفن‌های ۱۹۰ و ۳۱۷۰۰ گزارش کنند.

طبق گفته ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۳۴ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۵ هزار و ۲۹۸ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۱ آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۷۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۳۸۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۲۰ هزار و ۴۹۱ نفر رسید.

 استان سمنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و در شهرستان سمنان محدودیت  و در سه شهرستان شاهرود، دامغان و گرمسار محدودیت های شدید کرونایی وضع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =