آزمایش کرونا در مراکز ۱۶ ساعته کردستان رایگان شد

سنندج - ابرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: افزایش موارد بیماری کرونا باعث شده تا از افراد دارای علائم و یا مشکوک به این بیماری با مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته در استان در صورت تشخیص و درخواست پزشک، بصورت رایگان آزمایش گرفته شود.

به گزارش ایرنا، دکتر ابراهیم قادری روز یکشنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: با توجه به خطر موج سوم کرونا در استان خود مراقبتی اصلی ضروری است و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی در روزهای آینده تعداد بیماران و به تبع آن مرگ و میرها افزایش خواهد یافت.

وی از افزایش ظرفیت آزمایش تشخیصی بیماری کرونا در استان خبر داد و افزود: با توجه به حجم زیاد مبتلایان به ویروس مهلک کرونا و افزایش مراجعه کنندگان برای تست‌گیری، ظرفیت آزمایش تشخیصی در استان ارتقا یافت و تعداد مراکز ۱۶ ساعته در سه شهر بانه، بیجار و مریوان افزایش یافته است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص تعرفه آزمایشهای کرونا گفت: قبلاً غیر از افراد بالای ۶۵ سال، از سایر افراد بیمار هزینه آزمایش دریافت می‌شد اما در حال حاضر هزینه این آزمایش برای همه افراد مشکوک و دارای علائم  در مراکز ۱۶ ساعته و منتخب استان رایگان و این فرصت مناسبی برای تشخیص بیماران است.

دکتر قادری یادآور شد: تب، لرز، درد عمومی بدن، سردرد، درد مفاصل، بی اشتهایی، بی‌حالی و در برخی موارد اسهال و استفراغ و آبریزش از بینی از جمله علائم بیماری کرونا است.

وی افزود: با توجه به اینکه مراجعه زود هنگام برای تشخیص و شروع درمان لازم است، از همه بیماران دارای علامت درخواست می‌کنیم سریع به پزشک ‌مراجعه کرده و ‌سپس به استراحت ‌و ‌خودمراقبتی بپردازند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: متأسفانه برخی از بیماران حتی با افزایش شدت بیماری‌شان مراجعه نمی‌کنند که بعدها با حال عمومی بد بستری می‌شوند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۳۸۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha