سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف خراسان رضوی کسر می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف کسر شده و به نانوایی‌های قانونمند همان منطقه اختصاص می‌یابد.

سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی روز یکشنبه به نقل از علی غفوری مقدم گزارش داد: نانوایی‌های یارانه‌ای و نیمه‌یارانه‌ای استان از سهمیه آرد دولتی که از سوی اداره کل غله و خدمات بازرگانی اختصاص می‌یابد، برخوردار می‌شوند. 

وی افزود: در اجرای مصوبات کارگروه آرد و نان استان، واحدهای نانوایی به صورت مستمر و نامحسوس توسط دستگاه‌های نظارتی مورد بازرسی قرار می‌گیرند و در صورت احراز تخلفاتی نظیر عرضه خارج از شبکه، گرانفروشی و کم فروشی نسبت به تنظیم پرونده تخلف و ارجاع آن به اداره تعزیرات حکومتی اقدام می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: به منظور بازدارندگی مناسب، آرد واحدهای نانوایی متخلف کسر و به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان سهمیه آرد کسر شده به نانوایی‌های  مجاور که الزامات قانونی را رعایت می‌کنند، تخصیص می‌یابد.

بیشترین تعداد بازرسی‌ها و تشکیل پرونده‌های تخلف طی مهرماه امسال در خراسان رضوی مربوط به گروه آرد و نان با سه هزار و ۱۰۸ بازرسی و تشکیل ۲۱۹ پرونده بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =