۳۴ درصد دانش‌آموزان شیروان در رشته‌های فنی تحصیل می‌کنند

بجنورد-ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شیروان گفت: ۳۴ درصد از دانش‌آموزان مقطع متوسطه این شهرستان خراسان شمالی در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند.

احمد زیبایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۹۷۷ دانش آموز دختر و پسر در ۱۳ هنرستان شهرستان تحصیل می کنند که از این تعداد ۹۱۳ دانش‌آموز در رشته فنی و حرفه ای و هزار و ۶۴ دانش آموز در رشته کاردانش هستند.

وی مجموع کل هنرستان های دخترانه این شهرستان را ۶ باب و پسرانه را هفت باب عنوان کرد و گفت: در مجموع دختران بیشتر به سمت رشته تربیت بدنی و پسران به رشته مکانیک تمایل دارند که رشته های هنرستان ها بیشتر مورد استقبال خانواده و دانش آموزان قرار گرفته است.

زیبایی با اشاره به تحصیل، سه هزار و ۶۹۰ نفر دانش آموز در رشته های نظری این شهرستان در سال جاری افزود: امسال شاهد رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان پایه دهم شیروان نسبت به پارسال هستیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شیروان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلاس های عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی و گروه بندی دانش آموزان برگزار می شود و کلاس های تئوری تقریبا غیرحضوری است.

در سال تحصیلی جاری، ۳۱ هزار دانش آموز در ۴۲۱ آموزشگاه شهری و روستایی زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =