رییس کمیته کیک‌بوکسینگ: اولویت اصلی ما حفظ باشگاه‌ها در شرایط کرونا است

کرمان - ایرنا - رییس کمیته کیک بوکسینگ استان کرمان (wka) با بیان اینکه مدیریت کردن و حفظ باشگاه‌ها در شرایط کرونا اولویت اصلی ما است گفت: سیستم‌ها و برنامه‌هایی برای جذب هنرجو به بدنه باشگاه‌ها در استان اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا صادقی شامگاه یکشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات باشگاه‌ها و معارفه روسای کیک بوکسینگ شهرستان‌ها افزود: باید به گونه‌ای پیش برویم که ورزش همراه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دارای بیشترین بازدهی باشد و اینگونه دغدغه خانواده ها نیز در شرایط کرونا از بین می‌رود.

وی اظهار داشت: فرصت‌های طلایی در بحران‌ها به‌وجود می‌آید که جامعه ورزش کیک بوکسینگ باید از این شرایط به نحو مطلوب بهره ببرد و در دوران کرونا نیز مربیان می توانند یکسری فرصت جدید برای باشگاه‌های خود خلق کنند.

رییس کمیته کیک بوکسینگ استان کرمان با اشاره به آسیب ۷۰ درصدی کیک بوکسینگ از کرونا بیان داشت: موضوع اصلی ارائه راهکار درخصوص تعطیلی باشگاه‌های استان به علت بیماری کرونا است و در شرایط فعلی برخی مشکلات ازجمله نبود هنرجو و امکانات مانع ادامه ‌فعالیت باشگاه‌داران شده و برخی باشگاه ها نیز ضعیف پیش می‌روند.

وی با تاکید بر طرح دلایل و دغدغه‌های تعطیلی باشگاه‌های کیک بوکسینگ افزود: مشکلاتی ازجمله اجاره بها، وضعیت پروتکل‌های بهداشتی، فضای ورزشی، تجهیزات و مشکلات اقتصادی مانع فعالیت حرفه‌ای در استان می‌شود و برنامه ریزی برای فعال نگهداشتن این رشته، در کنار حفظ آن و احیای مجموعه باشد و در شرایط کرونا باید گام به گام پیش رویم.

کاپیتان اسبق تیم ملی کیک بوکسینگ و استاد هنرهای رزمی کشور تصریح کرد: مشکلات فراروی ورزش‌های رزمی با همدلی، همفکری و ارائه راهکارهای جدید پیگیری می‌شود و در این زمینه از ظرفیت تمامی جامعه کیک بوکسینگ استان کرمان که همواره راهگشای بسیاری از مشکلات این حوزه بوده، استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: مساله ورزش‌های رزمی دغدغه همه ما است لذا ابتدا باید اهداف را مشخص کرد، سپس ایرادات کار را شناسایی و با برنامه ریزی هدفمند در جهت رفع آن گام برداشت.

صادقی با اشاره به ترکیب باشگاه ها و خطر متوقف شدن این رشته گفت: باشگاه داران امروز از عهده مخارج و هزینه های خود برنمی‌آیند لذا در این شرایط نباید راحت ترین مسیر را انتخاب کرد و باید پس از بررسی کامل در شرایط بیماری کرونا معقول ترین سیستم را اجرایی کرد.

وی افزود: ابتدا باید راهکارهای حفظ ورزش کیک بوکسینگ و قهرمانان ما لحاظ شود و پس از آن از طریق تبلیغات و برگزاری مسابقات و استفاده از خدمات غیرحضوری راهکارهای اجرایی برای نجات ورزش استان اتخاذ شود.

رییس کمیته کیک بوکسینگ استان کرمان گفت: در بخش مسابقات نیز شهرستان ها بسته به درگیری با کرونا، پروتکل های بهداشتی خاصی دارند و برنامه مسابقات در این راستا و با توجه به شرایط فعلی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای مسابقات انفرادی حتی در شرایط دشوار کرونا قابل کار کردن است ادامه داد: تعهد به ورزشکاران باید همواره در دستور کار باشد و برگزاری مسابقات با برنامه ریزی اصولی، جذب اسپانسر و مشوق برای برترین‌ها عملیاتی شود و با این اقدام می‌توان میان علاقمندان ایجاد انگیزه کرد.

داور بین المللی و مدرس داوری کیک بوکسینگ گفت: برخی اماکن و سالن های ورزشی ادارات بدون استفاده مانده و برخی از آنان تمایلی به استفاده از این اماکن ندارند که از این ظرفیت و از ابزارهای توسعه ورزش استان کرمان می‌توانیم برای رشد و توسعه ورزش کیک بوکسینگ در شرایط دشوار فعلی استفاده مطلوب کنیم.

همچنین در این آیین با حضور روسای کمیته کیک بوکسینگ استان کرمان حکم مسئولان این کمیته در شهرستان‌های سیرجان و انار و همچنین مدیر روابط عمومی استان اعطا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha