فرماندار آستانه:ایجاد آرامش در بازار رضایتمندی مردم را به همراه دارد

رشت-ایرنا- فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با تاکید بر ضرورت ایجاد آرامش در بازار به منظور جلب رضایت مردم خواستار تلاش متولیان امر در این خصوص شد.

حمید رضایی روز یکشنبه در جمع اعضای کمیسیون تعزیرات حکومتی این شهرستان ، کنترل بازار را یکی از وظایف و سیاست های مهم تعزیرات حکومتی عنوان و اظهار داشت: در شرایط اقتصادی کنونی ، نظارت موثر موجب خواهد شد تا از بروز بسیاری از  تخلفات در زمینه افزایش قیمت و نحوه نامناسب توزیع و عرضه کالاهای مورد نیاز مردم ، پیشگیری و جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه به منظور عرضه و توزیع مطلوب کالاهای ضروری جامعه ، ساماندهی و کنترل بازار بایستی با جدیت دنبال شود ادامه داد: نظارت موثر بر بازار و همچنین نظارت ، پیگیری و رسیدگی  بر پرونده های کالاهای قاچاق می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای ایرانی در جهت رونق تولیدات داخلی موثر باشد.

رضایی به تحریم های ظالمانه اقتصادی دشمن بر علیه کشور نیز اشاره و تصریح کرد:  انتظار می رود اعضای کمیسیون تعزیرات حکومتی این شهرستان با تعامل و همکاری مناسب نظارت و کنترل مناسبی را بر بازار داشته باشند و با اقدامات موثر زمینه کاهش پرونده های تخلفات را به دستگاه قضایی فراهم سازند.

وی همچنین تشدید نظارت و کنترل بازار را در شرایط کنونی ضروری دانست و بر آموزش ضابطین و بازرسان کمیسیون تعزیرات حکومتی این شهرستان در برخورد مناسب با اصناف تاکید کرد.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت آستانه اشرفیه نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به فعالیت حدود ۷ هزار واحد صنفی در این شهرستان اظهار داشت: طی ۴۵ روز گذشته تعداد ۸۴۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان صورت گرفته است.

محمد رضا حامیان گفت: در طی این بازرسی ها تعداد ۷۸ مورد تخلف،  توسط بازرسان این اداره شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

وی میزان جریمه این متخلفین صنفی را بیش از ۳۱۸ میلیون و ۶۰۳ هزار ریال اعلام و خاطرنشان کرد: گرانفروشی ، عدم درج قیمت ، کم فروشی ، عدم صدور فاکتور از مهمترین تخلفات این واحدهای صنفی متخلف بوده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه طی این مدت تعداد ۴۵ گشت مشترک توسط بازرسان این اداره و ادارات مرتبط در این شهرستان انجام شده افزود: گشت های نظارتی بر نحوه فعالیت واحدهای صنفی و کنترل بازار در این شهرستان همه روزه توسط بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت با جدیت انجام می شود ، ضمن آنکه عموم مردم منطقه  می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی ، شکایات شفاهی و گزارشهای خود را با تلفن ۱۲۴ در اختیار بازرسان این اداره قرار دهند.

فرماندار آستانه اشرفیه همچنین از توزیع ۲۰۰ تن مرغ گرم  طی ۲۵ روزه گذشته  به نرخ مصوب دولتی در بازارهای مصرف  این شهرستان خبر داد.

حمید رضایی در حاشیه بازدید از تعدادی از مرغ فروشی ها و مراکز توزیع مرغ این  منطقه ،  در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در این مدت حدود ۱۵ تن مرغ منجمد نیز جهت عرضه به مصرف کنندگان جذب و در بین فروشگاه های زنجیره ای این شهرستان توزیع شده است.

وی  توزیع این میزان مرغ گرم و منجمد را از جمله برنامه های ستاد تنظیم بازار این شهرستان در جهت کنترل بازار مصرف عنوان و خاطرنشان کرد: طبق سیاست های ستاد تنظیم بازار این شهرستان از عرضه دو نرخی مرغ در مرغ فروشی ها و دیگر مراکز توزیع جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد شد.

رضایی در ادامه به جذب ۲۲ تن روغن  مایع نیز اشاره و تصریح کرد : هم اکنون این میزان روغن مایع توسط تعدادی از فروشگاه های زنجیره ای فعال این منطقه در حال توزیع است.

فرماندار آستانه اشرفیه  تامین مایحتاج ضروری مردم ،  مدیریت قیمت ها و نظارت بر نحوه عرضه کالا و خدمات را  از جمله وظایف ستاد تنظیم بازار خواند و افزود : ستاد تنظیم بازار این شهرستان  تلاش دارد تا کالاها و خدمات یارانه ای بطور عادلانه در بین اقشار مختلف مردم توزیع شود و بر اساس سیاست های این ستاد هم اکنون هیچگونه مشکلی در زمینه تامین و توزیع مرغ و روغن در این منطقه وجود ندارد.

رضایی با بیان اینکه نظارت بر نحوه فعالیت اصناف و بازار این شهرستان از سوی دستگاه های نظارتی تداوم و تشدید خواهد داشت اظهار داشت: مرغ و گوشت از جمله مایحتاج  ضروری مردم است که نحوه تولید و عرضه آنها باید با نظارت بیشتری پیگیری شود.

وی یاداور شد: مایحتاج ضروری مردم بایستی با قیمت عادلانه به دست آنان برسد، ضمن آنکه حمایت از تولیدکنندگان از سیاست ها و اولویت های ستاد تنظیم بازار این شهرستان است.

 در حال حاضر تعداد ۳۰ مرغداری گوشتی ، ۵ واحد مرغداری مرغ مادر ، ۲ واحد جوجه کشی  و ۷۵ واحد مرغ فروشی در شهرستان آستانه اشرفیه فعالیت دارند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =