معاون استاندار فارس: ۶۰ درصد طرح‌های سند پیشران توسعه استان نهایی شدند

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: بیش از ۶۰ درصد طرح های پیش بینی شده در سند پیشران توسعه استان فارس به مرحله اجرایی درآمده و مابقی طرح ها نیز در دست پیگیری است.

ظفر افشون، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح هایی که هنوز به نتیجه نرسیده است وابسته به اعتبارات دولتی هستند و تکمیل آنها به کندی پیش می‌رود که از جمله آن می‌توان به سد کوار و آزادراه شیراز-تهران اشاره کرد اما طرح هایی که مربوط به بخش خصوصی و ارایه تسهیلات بانکی بوده، به مرحله اجرا رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: از جمله پروژه هایی که به مرحله اجرا رسیده اند می توان به کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد،  مجتمع آلومینیوم جنوب، طرح توسعه مجتمع ذوب آهن پاسارگاد و شرکت شایان دیزل خودرو اشاره کرد که در ارتباط ویدیو کنفرانسی با رئیس جمهوری به بهره برداری رسیدند.
افشون بیان کرد: بر اساس زمان بندی پیش‌بینی شده در سند پیشران توسعه استان فارس تمام طرح ها باید تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسند.
سند پیشران توسعه استان فارس در سه بخش مجزا شامل راهبردها و سیاست‌های عمومی و پروژه‌های عمرانی، طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری منتخب  در ۲۹ شهرستان استان است که به منظور مستندسازی، امکان پیگیری و نظارت بی‌وقفه بر روند اجرای مصوبات و تکالیف معین شده برای دستگاه‌های اجرایی، مدیران واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری تهیه شده است.
از محورهای مهم سند پیشران توسعه فارس می‌توان پیگیری برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اجرای کامل ۲۳ پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی استان فارس، اجرای دقیق برش‌های استانی تعداد ۷۶ پروژه اولویت‌دار و سایر پروژه‌های موثر و پیشران مرتبط با ۱۹ دستگاه اجرایی کشور و تلاش درجهت تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام توسط تمام دستگاه های مشمول اشاره کرد.
احصای میزان مطالبات بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی استان ازدستگاه‌های دولتی به منظور پیگیری درجهت تأدیه و یا تهاترمطالبات مذکور با بدهی واحدهای موصوف به دیگر دستگاههای دولتی، ایجاد و راه اندازی کلینیک تخصصی تعیین تکلیف بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی با هدف کمک به فعالیت واحدهای فعال وتعیین تکلیف واحدهای راکد و افزایش ظرفیت واحدهایی که با ظرفیتی کمتر از ظرفیت اسمی واقعی خود فعالیت دارند از دیگر محورهای سند پیشران توسعه فارس است.
سند پیشران توسعه استان فارس شهریور ۹۸ به تایید رئیس جمهوری رسیده که وی بر اجرایی شدن این سند تاکید داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha