۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84094783
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸ هکتار گلخانه هیدروپونیک در عنبرآباد احداث شد

جیرفت - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد از احداث ۱۸ هکتار گلخانه هیدروپونیک (آب‌کِشت) پیشرفته برای برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد.

 محسن طاهری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران میزان سرمایه‌گذاری این طرح را بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۲ هکتار از این گلخانه‌ با استفاده از تسهیلات بانکی کم‌بهره و مابقی توسط خود سرمایه‌گذار و با هزینه شخصی اجرا شد.

وی اظهار داشت: با احداث و بهره‌برداری از طرح های مدرن با توجه وجود سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی پیشرفته، امکان تولید محصول در تمامی فصول سال فراهم می‌شود.

وی به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مدیریت جهاد کشاورزی عنبرآباد از تمامی ظرفیت و توان موجود برای تحقق شعار سال در راستای افزایش تولید محصولات کشاورزی استفاده می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد افزود: با پیگیری‌های انجام شده و رایزنی با سرمایه‌گذاران و همچنین همکاری‌های لازم با آن‌ها در خصوص تسهیل امور و صدور مجوزها برای نخستین بار در این شهرستان شاهد احداث گلخانه هیدروپونیک هستیم.

۴۰۷ طرح کشاورزی با اعتبار ۱۳۹ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده است.

هیدروپونیک یا آب‌کِشت، یکی از روش‌های جدید تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سَم و با کم‌ترین نیاز به آب (با استفاده از محلول مغذی) است.

مرکز شهرستان عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها