۱۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۱
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84094746
۰ نفر

برچسب‌ها

شرکت برق کردستان۷۴۳ میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: این شرکت از مشترکان بخش‌های مختلف ۷۴۳ میلیارد ریال طلب دارد که بیشترین آن مربوط به بخش خانگی با ۲۲۰ میلیارد ریال است.

هیوا لهونیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش تجاری ۱۴۵ میلیارد ریال، بخش صنعتی ۱۱۱ میلیارد ریال، کشاورزی ۱۴۱ میلیارد ریال و ادارات و موسسات دولتی ۱۲۶ میلیارد ریال به شرکت برق کردستان بدهی دارند.

وی با بیان اینکه معمولا بعد از سه دوره عدم پرداخت صورتحساب برق، به مشترکان اخطار شفاهی یا پیامکی داده می‌شود، اضافه کرد: به مشترکان اداری و موسسات دولتی در صورت بی‌توجهی به پرداخت قبض مصرفی بعد از سه دوره متوالی، اخطار کتبی داده و در نهایت(اگر همچنان صورتحساب پرداخت نشود) اقدام به قطع برق می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه تنها منبع درآمد این شرکت از طریق فروش انرژی به مشترکان است، یادآور شد: وصول مطالبات از مشترکان استان از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ۸۴.۵۲ درصد بوده است که عدد رضایت بخشی نیست، چرا که تامین اعتبارات مورد نیاز بخش‌های عملیاتی و اجرایی پروژه‌ها، به منابع حاصل از فروش انرژی وابسته است.

لهونیان بیشترین درصد وصولی شرکت برق از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه را مربوط به شهرستان دهگلان با بیش از ۹۲ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: کمترین میزان وصول مطالبات هم در همین مدت مربوط به سنندج شمالی با ۴۷.۷۳ درصد است.

وی از مشترکان خواست بهای برق مصرفی را در موعد مقرر پرداخت کنند و اضافه کرد: مشترکان با این کار می‌توانند شرکت برق را در اجرای پروژه‌های زیرساختی، تامین پایدار برق و ارائه خدمات بهتر به مردم یاری دهند.

در حال حاضر ۶۷۲ هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار بوده و ضریب نفوذ برق در شهرها ۱۰۰ درصد بوده و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها