سردار اشتری: سطح اعتماد مردم به نیروی انتظامی رو به افزایش است

زاهدان- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در اکثر نقاط کشور حضور دارد و امروز اعتماد مردم به این ارگان خوب و رو به افزایش است.

به گزارش ایرنا سردار حسین اشتری شامگاه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه نیروهای مسلح با نهایت ظرفیت ورود کنند، اظهارداشت: نیروی انتظامی در مساله کرونا از همان روزهای اول اقداماتی از جمله مبارزه با محتکران، کنترل اوضاع در فضای مجازی، کمک به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و در اختیار قرار دادن ظرفیت بهداشت و درمان نیروی انتظامی برای مردم را در دستور کار قرار داد.
وی با اشاره به شرایط خاص سیستان و بلوچستان و همجواری با کشورهای بی‌ثبات منطقه، افزود: در این سال‌ها در استان اقدامات بزرگی صورت گرفته و به لطف عملکرد نیروهای انتظامی امنیت پابرجاست و شاخص‌ها نشان دهنده رشد روند کار است. 

فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در استفاده از تکنولوژی روز و الکترونیکی شدن خدمات گام‌های خوبی به سمت هوشمندسازی برداشته که تحول بزرگی در ارائه خدمت به مردم و انجام ماموریت‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه پلیس اقدامات خوبی در حوزه نظم و امنیت انجام داده است افزود: نیروی انتظامی در برخورد قاطعانه با اشرار و مخلان نظم و امنیت بسیار خوب عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز با اشاره به گستردگی و تنوع قومی و مذهبی و تلاش‌های دشمنان در آن سوی مرزها، وضعیت استان را ویژه‌ توصیف کرد و گفت:با توجه به این شرایط از نیروی انتظامی انتظار می‌رود که هم مظهر قدرت، اقتدار و پشتوانه‌ای برای اهداف نظام باشد و هم مظهر محبت، لطف و عطوفت باشد.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی اظهارداشت: برآیند این دو ویژگی این است که برخوردها با متخلفان با نگاه طبیبانه و با هدف خیر انجام می‌شود و این ذهنیت در افکار عمومی هم تقویت می‌شود و در نتیجه مردم نیروی انتظامی را جدا از خودشان نمی‌دانند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به تنوع قومی و قبیله‌ای در استان، نیروی انتظامی در مورد همه پیروان ادیان و مذاهب یکسان عمل کند و تفاوتی قائل نشود و این تعبیر رهبر معظم انقلاب را که فرمودند «نظام اسلامی باید حقوق عمومی را رعایت کند حتی در مورد کسانی که نظام و انقلاب را قبول ندارند محقق کند».
حجت الاسلام و المسلمین محامی پشتیبانی بیشتر در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان را خواستار شد و افزود: با توجه به مقوله قاچاق و گردش پول زیاد در استان، جهات اخلاقی و معنوی نیروها باید تقویت شود تا بتوانند روی نفس خود کار و در برابر لغزش‌ها ایستادگی کنند.

به گزارش ایرنا سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی به منظور شرکت در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرده است.

سردار اشتری در حکمی سرتیپ دوم پاسدار احمد طاهری را به سمت فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان منصوب کرد.

سردار احمد طاهری پیش از این جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بود، همچنین سردار محمد قنبری فرمانده سابق انتظامی این استان چندی پیش با حکم فرمانده ناجا رئیس پلیس آگاهی ناجا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha