خدمت‌رسانی در بیمارستان مرجع کرونایی ارومیه بیش از ظرفیت است

ارومیه- ایرنا- معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان طالقانی ارومیه به عنوان مرکز درمانی مرجع بیماران کرونایی گفت: تعداد بستری های حال حاضر این بیمارستان، بیش از ظرفیت بوده و کادر درمانی نیز بیش از ظرفیت، برای این بخش توان می گذارند.

مریم حضرتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اقدامات قابل توجهی در راستای درمان بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی از سوی کادر درمانی انجام شده و توان بالایی نیز در این خصوص صرف شده است.

وی اضافه کرد: مردم نیز باید با رعایت موارد بهداشتی و الزامات پیشگیرانه، از شیوع کرونا جلوگیری کرده و همراه کادر درمان برای شکست این بیماری باشند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: نباید اجازه دهیم وضعیت از توان نیروی بهداشتی و درمانی در آذربایجان غربی خارج شود که در آن صورت، فاجعه رخ خواهد داد.

حضرتی تاکید کرد: آحاد مردم باید در این خصوص، اهتمام داشته باشند و در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تلاش کنند.

وی اظهار کرد: کادر درمان طی هشت ماه گذشته، خسته شده و با تلاش شبانه روزی به دنبال جلوگیری از فوت حتی یک بیمار بوده است ولی برخی از شهروندان، بدون توجه به این امر، زندگی روزمره خود را دارند.

وی بیان کرد: تیمی از حوزه بهداشتی و پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی روزهای اخیر از شهرهای بوکان، خوی، ماکو و ارومیه بازدید داشته که در این بازدید، اقدامات انجام شده در  حوزه بهداشت و درمان بسیار حائز اهمیت بوده است.

به گزارش ایرنا، همه شهرهای آذربایجان غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

از ۱۷ شهرستان آذربایجان غربی، ۹ شهرستان شامل ماکو، پیرانشهر، مهاباد، خوی، سلماس، نقده، تکاب، بوکان و اشنویه مشمول محدودیت های بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha