تظاهرات گسترده اهالی نجف علیه اهانت به پیامبر اکرم (ص)

بغداد - ایرنا- مردم شهر نجف اشرف با برگزاری تظاهرات گسترده اهانت رییس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را به شدت محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، اقشار مختلف مردم در شهر نجف اشرف در این تظاهرات که به سمت میدان «المیدان» این شهر برگزار شد، شرکت کردند.

«سیدصدر الدین قپانچی» امام جمعه نجف اشرف پیشاپیش فضلای حوزه علمیه و شماری از پرسنل سازمان «الحشد الشعبی» عراق در این تظاهرات حضور داشتند.

«سناء الموسوی» نماینده پارلمان عراق، استادان  علوم دینی، صاحبان موکب های حسینی (ع) و عشایر از دیگر شرکت کنندگان در این تظاهرات بودند.

بر اساس این گزارش، زنان نیز حضور پررنگی در این تظاهرات اعتراض آمیز داشتند و نمایندگان تعدادی از دفاتر احزاب سیاسی در استان نجف اشرف نیز در این تظاهرات شرکت داشتند.

حاضران در تظاهرات خشم خود را با سوزاندن تصاویر «امانوئل مکرون» ابراز داشتند و پرچم فرانسه را روی زمین پهن کردند و با سردادن شعار اهانت به رسول اکرم را محکوم و فریاد «لبیک یا رسول الله» سردادند. 

در بیانیه پایانی این تظاهرات که عصر شنبه برگزار شد، تاکید شد که اهانت به رسول اکرم (ص) بیانگر کینه توزی صلیبی است و نقاب را از چهره شوم و پلید حکام غرب بر انداخت و همچنین اقدام این حکام در زیرپا گذاشتن ارزش های اخلاقی مبتنی بر احترام به دیگران و خدشه وارد نکردن به احساسات و مقدسات آنها را برملا کرد.

این بیانیه از دولت عراق خواست تا موضعی رسمی در محکوم کردن این اهانت اتخاذ  و جلوی تکرار آن را بگیرد.

در بخش دیگری از این یبانیه تاکید شد که تروریسم ساخته و پرداخته غرب برای خدشه وارد کردن به وجهه اسلام است و این امر در تجربه داعش خود را نشان داد.

امام جمعه نجف اشرف پیش از این خواستار برگزاری این تظاهرات برای محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ع) شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار جهان