۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۸
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84094674
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اوباما از عملکرد ترامپ در مهار کرونا انتقاد کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری سابق آمریکا در حمایت از نامزد دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری، از عملکرد دونالد ترامپ در مهار کرونا و اظهارات وی درباره پزشکان انتقاد کرد و گفت: او فقط به خود فکر می‌کند.

به گزارش ایرنا، باراک اوباما روز شنبه در یک سنت‌شکنی نانوشته در میان رئیسان جمهوری سابق، با جو بایدن معاون اول دولت خود و نامزد فعلی ریاست جمهوری همراه شد تا در میشیگان به نفع او و علیه عملکرد دونالد ترامپ سخنرانی کند.

اوباما نشان داده است در خیزش مردمی موفقیت خوبی دارد، تعداد دنبال‌کنندگان وی در شبکه‌های مجازی بیش از ۱۲۰ میلیون نفرند و می‌تواند زبان گویایی برای بایدن و حزب دموکرات در برابر رئیس جمهوری فعلی و دولتش باشد که تاکنون به دلیل سیاه‌بودن رنگ پوستش، بسیاری از توافق‌ها و معاهداتی که امضای او در زیر آن بوده است را باطل کرده‌اند.

وی ادامه داد: کانادا نخستین مورد کرونا را همزمان با آمریکا شناسایی کرد. اما نرخ مرگ‌ومیر ما اکنون ۲.۵ برابر بیشتر از کانادا است. اگر ما همان نرخ جان‌باختگان کانادا را می‌داشتیم باید تقریبا ۹۰ هزار تن به جای ۲۳۰ هزار نفر جان می‌دادند. اگر ما همچون کانادا عمل کرده بودیم اکنون حدود ۱۴۰ هزار نفر زنده بودند. به این فکر کنید.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با انتقاد از اظهارات ترامپ که این تعداد از مرگ‌ومیر را زیاد ندانسته بود، به تلاش ترامپ برای رشد اقتصادی و کاهش بیکاری اشاره کرد و گفت با نادیده گرفتن همه‌گیری، بیکاری کاهش نمی‌یابد.

وی در واکنش به اظهارات روز گذشته ترامپ که مدعی شده بود پزشکان برای دریافت پول بیشتر، آمار کرونا را زیاد می‌کنند، اضافه کرد: او پزشکان را به سود بردن از این بیماری همه‌گیر متهم می‌کند، گفت که پزشکان بیش از حد این بیماری، بیماران را می‌کشند زیرا از این طریق کسب درآمد خواهند کرد.

اوباما تاکید کرد: او نمی‌تواند درک کند، او نمی‌فهمد که کسی برای نجات دیگران جان خود را بدون تلاش برای دریافت یک دلار هم به خطر می‌اندازند.

وی درباره وسواس ترامپ درباره تعداد جمعیت حاضر در گردهمایی‌های انتخاباتی هم اظهار کرد: وسواس او در مورد ازدحام جمعیت برای چیست؟ این همان معیار اندازه‌گیری موفقیت او است. او هنوز نگران کوچکتر شدن جمعیت مراسم تحلیف خود نسبت به من است ... آیا او هیچ چیز بهتری برای نگران شدن ندارد؟ آیا در کودکی هیچ کسی به مهمانی تولد او نیامده است؟ وقتی کشور در حال دست و پنجه نرم کردن با همه‌گیری است، ظاهرا چیز نگران کننده‌ای برای شما نیست. این تفاوت بین جو بایدن و ترامپ است. 

ترامپ بارها ادعا کرده است که گردهمایی‌های وی بیش از ۴۰ هزار جمعیت دارند در حالیکه در سخنرانی اوباما تنها ۴۲ نفر بوده‌اند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا که تاکنون محبوبیت زیادی در بین مردم این کشور دارد، تاکید کرد: ترامپ به تغذیه ضمیر خود اهمیت می‌دهد ، جو به فکر حفظ ایمنی شما و خانواده‌هایتان است.

اوباما هم در این گردهمایی در این ایالت سرنوشت ساز، بر حضور همه جانبه مردم در پای صندوق رای تاکید کرد و آرای بیشتر را همچون قدرت بیشتر رئیس جمهوری منتخب دانست.

انتخابات آمریکا در ۱۳ آبان به پایان می‌رسد و پس از آن شمارش آرا آغاز می‌شود. پیش بینی می‌شود اعلام نتایج در برخی ایالت‌ها تا یک هفته به طول انجامد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار جهان