استاندار: مناطق با محدودیت شدید کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۹ شهرستان رسید

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش ۶ شهرستان دیگر به جمع مناطق دارای محدودیت شدید کرونایی در استان گفت: طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ۹ شهرستان شمال و جنوب استان، شامل محدودیت مشاغل گروه ۲ شده است.

محمدمهدی شهریاری شنبه شب در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان غربی افزود: پیش از این شهرستان های مهاباد، ماکو و پیرانشهر شامل این محدودیت ها می شد که شهرستان های خوی، بوکان، سلماس، تکاب، نقده و اشنویه به این تعداد افزوده شده است.

وی اضافه کرد: این محدودیت ها تا یک هفته آینده در این ۹ شهرستان اجرایی می شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مطالبه از ستاد ملی برای اجرای محدودیت های گروه ۲ در شهر ارومیه ادامه داد: با توجه به اجرای محدودیت های گروه ۲ در ۹ شهرستان انتظار می رود با همراهی مسوولان، اصناف و اقشار مختلف مردم شاهد روند نزولی بیماری کرونا در روزهای آینده باشیم.

شهریاری برگزاری مراسم عروسی و عزا در کل استان را طبق مصوبه ستاد ملی ممنوع اعلام کرد و افزود: اگر در شهر یا روستایی مراسم عروسی برگزار می شود، این قصور از بابت کم کاری فرمانداران و دیگر مسوولان شهرستانی است.

وی بر نظارت بیشتر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مطب ها و پایانه های مسافری درون شهری تاکید کرد و گفت: طرح حفاظت از افراد بالای ۶۰ سال نیز با همکاری بسیج، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی تداوم می یابد.

وی با تاکید بر اینکه در ۲ جنگ اقتصادی و کرونایی هستیم، از تلاش کادر درمان و پرستاری به عنوان سربازان و سرداران خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کرد و افزود: مردم و مسوولان قدردان تلاش های شبانه روزی کادر پزشکی و پرستاری هستند و می طلبد با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در این مبارزه سخت یاریگر پزشکان و پرستاران باشند.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: پیشگیری مهمترین اقدامی است که همه موظف به رعایت آن هستند و البته نظارت بر مصوبات و اجرای دقیق دستورالعمل ها، دیگر ارکان اصلی مقابله با کروناست که باید در شهرستان ها توسط فرمانداران به طور جدی پیگیری شود.

شهریاری با بیان اینکه روند نظارت بر محدودیت ها و دستور العمل های بهداشتی رو به بهبود است، تاکید کرد: هنوز نظارت ها راضی کننده نیست و اگر حتی یک نفر هم رعایت نکند، تلاش همه زیر سوال خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان دارد که از این تعداد، ۹ شهرستان مشمول محدودیت های شدید گروه مشاغل ۲ است.

تاکنون نزدیک به ۵۰ هزار نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

همه شهرستان های آذربایجان غربی در وضعیت قرمز قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha