در سالروز ولادت نبی مکرم اسلام آسمان استان تهران نورباران می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: همزمان با شب ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع)، آسمان مناطق مختلف استان تهران نورباران می‌شود.

حجت الاسلام سید محسن محمودی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هفدهم ربیع الاول، یکی از اعیاد مهم مسلمین جهان است که باید آن را گرامی داشته و به بهترین نحو، شعائر آن را تعظیم و حفظ کرد.

وی اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در جامعه باعث شده تا امسال نتوان همچون گذشته، مراسم میدانی جشن و سرور ولادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع) رئیس مذهب شیعه ششمین اختر آسمان امامت و ولایت را برگزار کرد و طول ایام هفته وحدت، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به ویژه بسیج و سازمان فرهنگی هنری شهرداری برنامه‌های متنوعی را در سطح شهر تهران برگزار کردند.

وی از راه اندازی کاروان‌های شادی، محافل مجازی، توزیع تولیدات فرهنگی و فضاسازی شهری را از جمله اقدامات انجام شده در طول هفته وحدت نام برد.

محمودی اظهار کرد: همزمان با روز دوشنبه و مصادف با شب میلاد نبی مکرم اسلام و راس ساعت ۲۰، مراسم نورافشانی بدون اجتماع مردمی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهرداری‌ها و فعالان مردمی در سطح استان تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: مردم استان تهران همزمان با نورافشانی، به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) ابراز ارادت کرده و اهانت نشریه فرانسوی و حمایت مکرون از این جنایت را محکوم خواهند کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از تمامی علاقه مندان دعوت کرد تا در این امر مشارکت نموده و مراتب عشق و ارادت خود را به ساحت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) به نمایش بگذارند.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول، هفته وحدت نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =