۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84094604
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ضدعفونی معابر شهری گرگان بار دیگر آغاز می‌شود

گرگان ـ ایرنا ـ شهردار گرگان با اشاره به اوج گیری مجدد شیوع کرونا در این شهر گفت که با هدف کاهش زنجیره انتقال این بیماری، ضدعفونی معابر و وسایل نقلیه عمومی شهری بار دیگر آغاز می‌شود.

عبدالرضا دادبود شامگاه شنبه در دویست و پنجاه وپنجمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: پس از تبدیل دوباره وضعیت شیوع کرونا در گرگان از زرد به قرمز، عملیات ضدعفونی کوچه و خیابان های شهر و نیز اتوبوس و تاکسی های شهر انجام می شود گامی موثر برای قطع زنجیره کرونا برداشته شود.

دادبود در ادامه به رابطه شهرداری گرگان با شهر گوانگ‌ژو چین اشاره کرد و گفت که امکان بهره مندی از توان و مشارکت این شهر چینی در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی و تجهیزات مورد نیاز حوزه کرونا وجود دارد .

ناصر گرزین نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان هم در این جلسه گفت: تامین ماسک ، اقلام بهداشتی و ضدعفونی معابر و وسایل نقلیه عمومی از جمله راهکارهای مدیریت شهری گرگان برای مشارکت در مهار کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان گلستان به عنوان مهمان این جلسه هم در سخنانی خواستار ارتقای تعاملات مدیریت شهری در حوزه بهداشت و درمان شد.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: در حال حاضر ۳۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و ۳۲ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

وی از مردم استان خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و برگزار نکردن مراسم دسته جمعی، ضمن مراقبت از خود و خانواده، از کادر بهداشت و درمان هم حمایت کنند.

گرگان مرکز استان گلستان ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه گفت: با فوت ۳۸۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =