یتیمان، چشم انتظار نیک اندیشی ۱۳۲ هزار کارمند دولتی فارس

شیراز-ایرنا-تشویق ۱۳۲ هزار کارمند دستگاه‌های اجرایی استان فارس که تاکنون حدود ۱۳ هزار نفر از آنها به طرح هر کارمند حامی فرزند معنوی و حمایت از یتیمان پیوسته‌اند از مهمترین اهداف تشکیل شورای اداری استان فارس بود.

شورای اداری استان فارس شامگاه شنبه دهم آبان‌ماه ۹۹ با دستور کار طرح اکرام ایتام و محسنین با حضور مجازی و حقیقی مدیران دستگاه های اجرایی این استان برگزار شد.

استاندار فارس در این مراسم اظهار داشت: طرح هر کارمند حامی فرزند معنوی طرحی ارزشمند است که تلاش های خوبی در این زمینه شده و فارس در این باره از جایگاه برتر و ویژه در کشور برخوردار است که با همدلی و همفکری همه دستگاه های اجرایی محقق شده است.

عنایت الله رحیمی با بیان اینکه در فارس ۱۳۲ هزار کارمند دولتی مشغول فعالیت اند،گفت: هر کارمند با پرداخت حداقل ۱۰ هزار تومان به صورت ماهانه می‌تواند به این پویش ارزشمند بپیوندد.

استاندار فارس گفت: میانگین دریافتی ماهیانه یتیمان در کشور ۲۸۰ هزارتومان است که این رقم در استان فارس ۴۲۰ هزار تومان است،همچنین میانگین سرانه پرداخت کمک به این نیازمندان در کشور ۷۵ هزار تومان است که این مبلغ در فارس ۹۹ هزار تومان است. 

رحیمی با اشاره به طرح هر کارمند یک حامی بیان کرد: میزان مشارکت در مرحله اول این طرح در استان ۳۰ درصد بود که براساس برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان سال به ۶۰ درصد افزایش یابد که این امر با تشویق همکاران برای این کار خیر محقق خواهد شد.

وی اظهار داشت: در سال ۹۸ حدود ۸۲ میلیارد تومان درآمد کمیته امداد از محل کمک های خیرین بود که این رقم در شش ماه اول سال ۹۹ به ۶۶ میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با شش ماه اول سال گذشته ۶۱ درصد فزونی داشته است.

استاندار فارس افزود: در کل استان ۱۰۶ هزار و ۳۳۲ نفر حامی یتیمان در قالب طرح اکرام و محسنین وجود دارد که ۷۱۳ نفر از حامیانی هستند که خارج از کشور و ۴۷ هزار و ۱۰۵ نفر نیز خارج از استان سکونت دارند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در استان فارس برای حمایت از نیازمندان انجام شده است،گفت: در اغلب شاخص‌های حمایتی، فارس استان برتر کشور است.

کرونا و تصمیمات سخت 

استاندار فارس همچنین در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گفت: فارس اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد اما شیوع بیماری رو به افزایش است و ناگزیر به گرفتن تصمیمات سخت تر هستیم.

رحیمی افزود: کادر درمان خسته و در حال فرسودگی است و ورودی بیماران به مراکز درمانی به نسبت خروجی بیماران، همخوانی ندارد و بعضاً بیمارانی در نوبت پذیرش در آی سی یو قرار دارند که در این شرایط ناچار به اخذ تصمیمات سخت هستیم هرچند که مردم دچار مشکل خواهند شد اما باید زنده بمانیم تا بعد از گذر از این دوران بتوانیم فعالیت کنیم.

استاندار فارس اضافه کرد: بانک‌ها موظف به اعطای تسهیلات به مشاغل و کسب و کارهایی شدند که بیشترین آسیب را از کرونا دیده اند.

رحیمی گفت: هر ۵ دانشگاه علوم پزشکی این استان اگر نیازمند نیرو و پرسنل کمکی هستند این موضوع را اعلام کنند تا دستگاه های اجرایی به یاری کادر درمان بشتابند. 

هفتم آبان جعلی و تلاش معاندان 

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی بابت مدیریت خوب ایام جعلی ۷ آبان امسال تشکر می‌کنم که همانند سالهای گذشته این توطئه را خنثی کردند.

رحیمی بیان کرد: منافقین و معاندین در حال تلاش هستند که مردم را برای تجمع و مخالفت تحریک کنند هرچند که مردم ما آگاه هستند و پای منافع ملی ایستاده‌اند.

رحیمی اضافه کرد: موضوع خود مراقبتی دستگاه های اجرایی باید توسط حراست، ناظران و مسولان فارس دنبال تا آسیبی به کشور وارد نشود.

طرح حمایت از یتیمان ادامه دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در این جلسه گفت: طرح پویش ایران مهربان با موضوع هر کارمند حامی یک فرزند معنوی شکل گرفته و دبیرخانه آن در استانداری فارس دایر شده است.

عبدالرضا قاسم‌پور با تاکید بر اینکه باید با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی این طرح دنبال شود،افزود: تا زمانی که هیچ فرزندی از محسنین و ایتام بدون حامی نباشد باید این طرح در استان فارس دنبال و به جد پیگیری شود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در قبال پیشبرد این طرح موظف هستند،بیان کرد: خیرین فارس در همه چالش‌ها از سیل گرفته تا زلزله پای کار بودند و در این رزمایش همدلی نیز برای حمایت از ایتام این استان پیشگام خواهند بود.

فارس در قله اشتغالزایی برای نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد استان فارس نیز در این جلسه گفت: طرح اکرام یتیمان مورد اقبال ویژه خیرین و مسولان قرار دارد و طرح هر کارمند یک حامی فرزند معنوی در فارس با جدیت و به دستور استاندار این استان دنبال می شود و فارس در این طرح پیشتاز کشور است.

محمد بذرافشان ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۶ هزار حامی ایتام و محسنین در فارس وجود دارد که بیش از ۷۰ درصد این خیرین درون استان و قریب به ۳۰ درصد نیز خارج از فارس سکونت دارند.

وی اضافه کرد: حدود ۱۳ هزار نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان فارس در حال حاضر در طرح هر کارمند،حامی یک فرزند معنوی مشارکت دارند.

در جلسه شورای اداری استان فارس از ۵ نفر نیک اندیش داخل و نماینده خیرین خارج از کشور که پیشتاز در طرح اکرام ایتام هستند تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =