ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش تنباکوی معسل در سامانه جامع تجارت الزامی است

تهران- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ثبت اطلاعات واردات، تولید، فروش و جابجایی تنباکوی معسل در سامانه جامع تجارت فراهم شده است و ثبت اطلاعات تولیدکنندگان و واردکنندگان تنباکوی معسل در این سامانی الزامی است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مجتبی شیر قاضی افزود: در راستای اجرای ماده ۵، ۶ و۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ثبت اطلاعات واردات، تولید، فروش و جابجایی تنباکوی معسل در سامانه جامع تجارت به نشانی www.ntsw.ir، توسط اعضای زنجیره تأمین و توزیع این کالا فراهم شده است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان و واردکنندگان تنباکوی معسل، ملزم هستند حداکثر تا ١٤ آذر ماه امسال نسبت به ثبت‌نام، تعریف نقش، ثبت انبار و ثبت شناسه کالای همه سطوح بسته‌بندی تنباکوی معسل تولیدی و وارداتی خود، در سامانه جامع تجارت اقدام کنند.  

به گفته شیرقاضی تولیدکنندگان و واردکنندگان از ١٥ آذرماه سالجاری باید نسبت به اظهار تولید، اظهار واردات، انتقال مکان (جابجایی) و ثبت انتقال مالکیت (فروش) تنباکوی­ معسل به­ توزیع‌کنندگان­ سراسری­ و­ استانی­ محصولات­ دخانی­ اقدام کنند.

وی توضیح داد: سند راهنمای انجام کلیه فرآیندهای مذکور، در صفحه اول سامانه جامع تجارت در بخش «مسـتندات عملیات تجارت داخلی»، تحت عنوان «راهنمای تولیدکنندگان کالا» و «راهنمای واردکنندگان کالا» موجود است.

تنباکوی معسل یک ماده اساسی است که در قلیان مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده از برگ های تنباکو متنوعی تشکیل شده استکه در آن می توان طیف گسترده ای از مزه ها را که ناشی از ترکیب اسانس، مواد افزودنی و شیرین کننده است را پیدا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =