۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۷
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84094588
۰ نفر

برچسب‌ها

پایه‌ریزی شهر هوشمند در مازندران آغاز شد

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از آغاز تمهید بسترهای هوشمندسازی در برخی از شهرهای استان خبر داد.

شهر هوشمند، شهری است که بر پایه فناوری‌اطلاعات و اینترنت اشیاء مدیریت می‌شود به این معنا که تا جای ممکن تمامی فعالیت‌ها در بستر اینترنت و بدون هیچ واسطه‌ای انجام می گیرد. 

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، مهدی رازجویان در جلسه هوشمندسازی شهرهای استان در ساری گفت : هوشمندسازی شهرها باعث بهبود خدمات‌دهی به مردم در دستگاه‌های اجرایی به خصوص شهرداری‌ها می‌شود. ‎

وی هوشمندسازی را عامل همسوکردن نحوه زندگی مردم با پیشرفت تکنولوژی دانست و با اشاره به شیوع ویروس کرونا ، افزود : شیوع این ویروس باعث دگرگونی ارتباطات مردم با یکدیگر شده است.

رازجویان با بیان اینکه زندگی مردم بعد از شیوع کرونا متفاوت شده است، افزود: با توجه به توسعه تکنولوژی و ارتباطات، مردم برای لحظه به لحظه زندگی خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی توسعه زیرساخت‌های اینترنتی را ضروری دانست و ادامه داد : هرچه‌ بسترسازی بهتر باشد، هوشمندسازی شهرها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

معاون استاندار مازندران گفت : شیوع ویروس کرونا ضرورت توسعه خدمات‌رسانی اینترنتی به مردم را بیش از پیش نمایان ساخت.

رازجویان ، مازندران را استانی گردشگرپذیر معرفی کرد و افزود : با توجه به حضور میلیونی مسافرین در استان مازندران، می‌بایست با یک نگاه ملی، زیرساخت‌های استان توسعه یابد.

وی با اشاره به آموزش آنلاین در مدارس و افزایش تعداد تراکنش خریدهای اینترنتی توسط مردم، اظهار داشت: در چنین شرایطی زیرساخت‌های اینترنتی باید بهبود یابد.

معاون استاندار مازندران یکپارچه‌سازی صدور مجوزات در شهرداری‌ها را ضروری دانست و تصریح کرد: پارک علم و فن‌آوری می‌تواند در هوشمندسازی شهرها نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha