معادن، عامل اصلی تخریب راه‌های روستایی قزوین هستند

قزوین – ایرنا – نماینده بویین زهرا و آوج گفت: معادن، عامل اصلی تخریب راه‌های روستایی قزوین هستند و باید آنها را ملزم به پرداخت عوارض قانونی جهت اصلاح و بهسازی این جاده‌ها کرد.

به گزارش ایرنا، روح الله عباسپور روز شنبه در شورای معادن استان قزوین، افزود: معدن داران از راه‌های روستایی جهت حل بار با تناژ غیرمجاز و خارج از استاندارد استفاده می‌کنند که همین موضوع موجب تخریب راه‌های روستایی استان می‌شود.

وی اضافه کرد: باید معدن داران ملزم به پرداخت یک درصد فروش خود برای اصلاح راه‌های روستایی استان باشند تا بعد از تخریب راه‌های روستایی برای ترمیم آنها اقدام کنیم.

عباسپور با اشاره به برخی قوانین مزاحم در اجرای پروژه‌های دولتی و برداشت از معادن شن و ماسه، گفت: یکی از کارهای مجلس شورای اسلامی که در جهت تحقق شعار جهش تولید انجام می‌شود حذف قوانین مزاحم است که در صورت گزارش دستگاه‌های اجرایی برای اصلاح آن اقدام خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه در خصوص مشکلات پیمانکاران راهسازی و صدور مجوز در فاصله کمتر از شعاع ۲۵ کیلومتری معادن،  تعیین تکلیف محدوده‌های معدنی شهرستان آبیک و همچین درخواست تمدید پروانه اکتشاف و... بحث و تبادل نظر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =