۲۵ درصد اعتبارات شهرستان درمیان اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: امسال از محل منابع مختلف بیش از ۳۱ میلیارد تومان اعتبار برای این شهرستان مصوب شده که تاکنون ۲۵ درصد این اعتبار اختصاص یافته است.

حسینعلی بخشی روز شنبه در نشست کمیته برنامه‎‌ریزی شهرستان درمیان افزود: اعتبارات امسال برای تکمیل ۱۱۵ طرح عمرانی این شهرستان هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار سابق خراسان جنوبی از محل ردیف‌های ابلاغی مبلغ چهار میلیارد و ۵۰ میلیون تومان برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی به دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های شهرستان درمیان با تخصیص ۱۰۰ درصدی اختصاص یافت.

فرماندار درمیان استفاده از ظرفیت بنیاد علوی و تسریع در اجرای پروژه‌ها برای بهره‌مندی مردم از طرح‌ها تا دهه مبارک فجر امسال را بسیار ضروری دانست و گفت: با توجه به تفاهم‌نامه منعقده بین استانداری خراسان جنوبی و بنیاد علوی، این نهاد بیش از ۵۰ میلیارد تومان در مرحله نخست در راستای ارتقای زیرساخت‌های شهرستان هزینه خواهد کرد که اقدام جهادی است.

وی افزود: جلسات تخصصی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های موضوع سند توسعه میان مدت شهرستان درمیان برگزار شود تا زودتر به نتیجه برسیم.

بخشی همچنین پیگیری احداث نیروگاه‌های خورشیدی خانگی، توسعه گلخانه و خوشه‌های صنایع دستی را دستور کار مهم برای ادارات شهرستان دانست که باید با سرعت و جدیت بیشتری دنبال شود.

وی اظهار داشت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان تلاش کنند که حداکثر اعتبار ملی را از ادارات کل برای اجرای سریعتر طرح‌های عمرانی جذب کنند و با توجه به کمبود اعتبار از هدررفت هزینه‌ها جلوگیری و طرح‌های عمرانی را با کیفیت بالا اجرا کنند.

فرماندار درمیان گفت: همچنین برخی طرح‌ها فازبندی شود تا مردم زودتر از مزیت آن بهره‌مند شوند.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =