۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84094521
۰ نفر

برچسب‌ها

ناگفته های خواهر از روحیه استکبار ستیزی شهیدان فهمیده

کرج - ایرنا - خواهر شهیدان محمد حسین و داود فهمیده با اشاره به روحیه ولایتمداری و استکبارستیزی این ۲ شهید والامقام گفت : شهید محمدحسین در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران از پیشقراولان بود.

فرشته فهمیده عصر شنبه درنشست با حوزه ستادی ۱۳ آبان آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اینکه عشق شهید محمدحسین فهمیده به امام راحل حماسه آفرید، افزود:  هر ۲ برادرم در جریان 

 مبارزات علیه طاغوت مشارکت داشت و دین خود را به آرمان های انقلاب و اسلام  ادا ‌کردند.

وی پخش اعلامیه‌های امام خمینی (ره) درسال‌های ۵۶ و ۵۷ و شرکت در تظاهرات انقلاب اسلامی را ر فعالیت‌های این شهدای بزرگوار برشمرد.

فهمیده گفت : لبیک گویی به فرمایشات امام خمینی (ره)  از ویژگی های شهیدان  محمد حسین و داود فهمیده بود.

وی به ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی شهید محمدحسین  فهمیده پرداخت و خاطرنشان کرد: از کودکی احترام خاصی برای پدر و مادر قائل بود و همواره به آنها کمک می‌کرد و بسیار مهربان بود.

وی با بیان اینکه شهید محمدحسین حتی محل خاکسپاری خود را قبل از شهادت به مادرمان گفته بود، یادآورشد: پس از اعلام خبر شهادت وی از رادیو، پیکر سوخته برادرم را در معراج الشهدا تحویل گرفتیم.

خواهر شهیدان فهمیده بیان داشت: شهید محمدحسین  در بیست و پنجم شهریورماه سال ۵۹ به همراه تعدادی ازنیروهای بسیجی عازم خرمشهر شد و از همان روزهای نخست جنگ درخط مقدم حضور داشت.

فهمیده  با اشاره به توطئه های استکبار جهانی علیه اسلام و مسلمانان گفت : می‌توان در هر محله یک پایگاه استکبارستیزی مستقر کرد و با نصب پرچم و اجرای برنامه‌های متنوع، قدرت و صلابت جمهوری اسلامی را بار دیگر و در یک مراسم ملی به جهانیان نشان دهیم.

وی یادآور شد: رسانه‌ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در تبیین فرهنگ استکبارستیزی نقش پررنگی دارند و باید در این عرصه نیز فعال‌تر از گذشته باشند

در این نشست یاد و خاطره ۳۷۶ دانش آموز شهید استان البرز گرامی داشته شد و برنامه ریزی لازم برای تبیین رویدادهای ۱۳ آبان درفضای مجازی از جمله دربستر شبکه شاد کانال معاونت پرورشی و فرهنگی و همچنین حضور در تجمع استانیروز ۱۳ آبان درکرج با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی صورت گرفت.

شهید محمد حسین فهمیده  متولد ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۴۶  در هشتم  آبان  سال ۱۳۵۹) در سن  ۱۳ ‌سالگی با بستن نارنجک به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و آن را منهدم کرد.

امام خمینی (ره) در پیامی این حرکت شجاعانه را ستود و این شهید والامقام را رهبر معرفی کرد.

شهید داود فهمیده متولد سال ۱۳۴۱ در عملیات حاج عمران سال ۶۲ شربت شهادت نوشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =