شمار بیماران کرونایی در زنجان به مرز ۲۶ هزار نفر رسید

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته های آزمایشگاهی" به رقم ۲۵ هزارو ۹۴۳ نفر رسیده است.

دکتر پرویز قزلباش شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شیوع موج سوم کرونا و همزمانی این بیماری با آنفلوانزا  شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان های این استان همچنان با شیب ملایم در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون موارد مثبت بستری بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای چهارهزار و ۶۷۱ نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و سه هزار و ۷۴۸ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسؤول ادامه داد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ و همچنین مشکوک ۱۳ هزار و ۸۷۴ نفر را شامل می شود.

وی اظهار داشت: با تمهیدات انجام گرفته و افزایش مراکز ۱۶ ساعته این استان که تا کنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کووید -۱۹ بر اساس تست آزمایشگاهی به ۲۱ هزارو ۲۷۲ نفر رسید که ۳۹۲ مورد آن طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

قزلباش افزود: در زمان حاضر با توجه به روند تدریجی ابتلا به کرونا در استان ۶۰۵ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به این بیماری بستری هستند که ۴۸ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۶۶۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که هشت  نفر از آنان آمار روز  را شامل می شود.

وی با تاکیدبر اینکه در صورت تداوم روند کنونی، شمار بستری های کرونایی این استان به ۱۲۰ نفر در روز خواهد رسید افزود: با اقدامات انجام گرفته حداکثر یک هزارو ۲۰۰ تخت برای این بیماران در نظر گرفته شده که در زمان حاضر مجموع ظرفیت تخت های بیمارستانی حدود ۲ هزار نفر است.

این مسؤول ادامه داد: شمار بستری بیماران در آی سی یو بیمارستان ها نیز روند افزایشی نشان می دهد که بیش از ۵۵ درصد را بیماران بدحال تشکیل می دهند که بیشترین فوتی ها نیز به این بخش اختصاص دارد.

قزلباش خاطرنشان کرد: به طور طبیعی شمار بیماران سرپایی نیز بر روند بیماران بستری در بیمارستان ها تاثیر می گذارد که در موج دوم کرونا تلاش شد خدمات غیرکرونایی متوقف نشود، بطوریکه بخش های داخلی و جراحی تا حدودی خدمات مورد نیاز را به گروه های هدف ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =