انجمن دفاع از قربانیان تروریسم حوادث تروریستی پاکستان و فرانسه را محکوم کرد

تهران - ایرنا - انجمن دفاع از قربانیان تروریسم حوادث تروریستی در پاکستان و فرانسه را محکوم و تاکید کرد: حملات تروریستی علیه اماکن مقدس ثابت می کند که هیچ ارتباطی ادیان و تروریسم وجود ندارد و خود ادیان جزو اهداف تروریستی هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه ای با اشاره به حوادث تروریستی پاکستان و فرانسه اظهار داشت: در روزهای گذشته در دو حمله تروریستی در مسجدی در پیشاور پاکستان و کلیسایی در نیس فرانسه بیش از ۱۴۰ انسان بی‌گناه کشته و زخمی شدند.

در بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم آمده است: این گونه فجایع و دیگر حملات تروریستی علیه اماکن مقدس باز هم اثبات می‌کند که هیچ گونه ارتباطی میان ادیان و تروریسم وجود ندارد بلکه ادیان نیز خود جزو اهداف تروریستی هستند.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم تصریح کرد: ما معتقد هستیم سال هاست تروریسم از یک تندروی عقیدتی و یا تفسیر اشتباه عبور کرده و به سازمانی در جهت تحمیل اراده قدرت‌های بزرگ و تخریب زیرساخت‌های کشورهای در حال توسعه تبدیل شده و هرگونه پیوند و تلاش در جهت ارتباط میان این دو مقوله کمکی است به سیاستگذاران پشت پرده تروریسم در هدایت و حمایت این پدیده مخرب در جهان تحت هر عنوان و القابی که باشد.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن محکوم کردن این فجایع و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این حوادث، از تمامی نخبگان، شخصیت‌ها، اندیشمندان و رهبران ادیان الهی در سراسر دنیا خواست تا با افشاگری در خصوص سوءاستفاده تروریسم از ادیان الهی و با اتخاذ مواضعی همچون اظهارات پاپ فرانسیس و مفتی اعظم مصر و کمیسر عالی سابق حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد تضاد میان ادیان و تروریسم روشنگری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =